Jozef Belko: „Hľadali sme moderné technológie a otvorenosť. Našli sme ich v INSIA“


			Jozef Belko: „Hľadali sme moderné technológie a otvorenosť. Našli sme ich v INSIA“
18.7.2013 Rozhovory

Päť rokov pôsobia na slovenskom trhu ako nezávislá maklérska spoločnosť. Na základe zmluvy s INSIA SK spolupracujú so všetkými poisťovňami, bankami  i najväčšími leasingovými spoločnosťami.  Konateľ firmy INSURIA CONSULTING Jozef Belko sa netají tým, že im vyhovuje nebyť nikomu zaviazaní a pritom mať za sebou silného partnera. „Ostatné firmy po technologickej stránke nemali na spoločnosť INSIA.“

 

 

 

Ste konateľom spoločnosti Insuria Consulting spol. s r.o., ktorá je registrovaná ako podriadený finančný agent. Aké boli vaše začiatky a čo vás viedlo k jej založeniu v roku 2008?

V roku 2007 som pôsobil v poisťovni na pozícii manažér obchodnej skupiny. Bol som tretí najúspešnejší v rámci Slovenska. Trvalo mi tri roky, kým som sa dostal na úplnú „špičku" a zistil som, že jedna poisťovňa mi je priúzka. Jednoducho prestala spĺňať niektoré moje požiadavky i požiadavky mojich klientov, ktoré boli nad rámec jednej inštitúcie. Snažil som sa danú situáciu vyriešiť. Zistil som, že sú okolo mňa ľudia, ktorí to už vyriešili. Zadefinovali sme si vo firme nové ciele, ktoré sme chceli napĺňať, rovnako aj požiadavky na nášho partnera, s ktorým budeme spolupracovať, aj na inštitúciu, ktorá nás bude zastrešovať. Istý čas sme sa pohrávali s myšlienkou fungovať úplne samostatne. Popritom sme hľadali firmu, ktorá má technológiu na vysokej úrovni a je otvorená k svojim obchodníkom. To bol dôvod, prečo sme sa po stretnutí s Vladimírom Matuščinom, zakladateľom a koordinátorom siete INSIA na Slovensku, k nim rozhodli pridať.

Ako začala prebiehať táto spolupráca a čo sa vám na nej najviac pozdávalo?

Predstavili nám modernú technológiu, s ktorou sa dalo okamžite a bez najmenších ťažkostí pracovať, tiež víziu fungovania a pomohli nám stotožniť sa s tým, že išlo o voľné združenie finančných poradcov. To nám veľmi vyhovovalo, nemuseli sme byť nikomu zaviazaní a mali sme za sebou silného partnera. Samozrejme, v rámci zisťovania situácie na trhu, naše rozhodnutie zrelo dlhšie. Stretli sme sa a rokovali sme s viacerými potenciálnymi partnermi, keďže nešlo o krátkodobú stratégiu, ale o dlhodobé nastavenie procesov. Referenciami i po technologickej stránke nemali na spoločnosť INSIA.

Čo sa za cca 5 rokov od pôsobenia firmy na trhu zmenilo? Ako ste sa za ten čas rozrástli? Ako spätne hodnotíte predchádzajúce obdobie? 

Začínali sme so šiestimi ľuďmi. Niektorí sa s nami po istom čase rozlúčili a založili si vlastné spoločnosti, iní sú s nami dodnes. V čase, keď sme vstupovali na poistný trh, sme nemali potrebné skúsenosti, všetko pre nás bolo nové. INSIA nám pomohla s kontaktmi na poisťovne. Oceňovali sme najmä osobný prístup našich partnerov z INSIA. Poisťovníctvo je o podnikaní. Na 90 percent je to na nás, zvyšných 10 percent je o tom, kto vám na začiatku pomôže. Jednoducho, podá pomocnú ruku v pravú chvíľu. V súčasnosti máme 14 kolegov, ktorí nám pomáhajú rozvíjať naše vízie.

Ako ste sa posunuli od poisťovníctva k poskytovaniu ďalších finančných produktov? 

V roku 2005 sme boli oslovení istou distribučnou sieťou, že idú budovať sieť pre hypotekárne úvery. Nebolo to regulované Národnou bankou Slovenska, brali sme to ako novú skúsenosť. Bankovníctvo je s poisťovníctvom dosť previazané, a tak sme sa rozhodli, že vyskúšame niečo iné. Keď pracujete pre jednu finančnú inštitúciu, ste nepriamo tlačení do istých poistných produktov, najmä do životného poistenia. Nám sa zdalo, že hypotéka je vhodnou cestou k tomu, ako sa možno s klientom porozprávať aj o iných finančných produktoch.

V roku 2005 bol systém sprostredkovania úverov na Slovensku úplne v „plienkach". Preto som absolvoval trojdňové školenie, ktoré sa mi zdalo neuveriteľne zložité. Mal som však šťastie na ľudí, ktorí mi ukázali cestu a dodnes si s viacerými udržiavam nadštandardné vzťahy. Dnes, ak do INSIA príde nový člen a chce sa zaoberať aj inými aktivitami, ako len poistením, dostáva od nás potrebné rady, zazmluvníme ho v potrebných inštitúciách, prechádza potrebnými školeniami. Snažíme sa o to, aby naši ľudia odborne rástli a odovzdali sme im naše know-how.

Koniec 1. časti

oPoisteni.sk

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články