INSIA sa kúpou IT firmy Kyberie stala technologickou jednotkou medzi poisťovacími sprostredkovateľmi

Americká spoločnosť Marsh navýšila svoju investíciu v INSIA z 15 % na 30 %. Následne INSIA získala 100% podiel vo firme Kyberie, ktorej tím vyvíja už od roku 2000 výhradne pre INSIA on-line softvér pre prácu poisťovacích sprostredkovateľov YETI. INSIA sa tak stáva jedinečným technologickým centrom medzinárodnej siete maklérov.

Právetím vývojárov, ktorý pôsobí v spoločnosti Kyberie, vyvíja už od roku 2000 pre INSIA na zákazku on-line systém YETI, jedinečný softvér, ktorý patrímedzinárodnej sieti sprostredkovateľov poistenia.

Šéf vývoja a zakladateľspoločnosti Kyberie s.r.o., Jiří Hradil, komentuje prevzatie slovami: „INSIA sa vďaka tomuto kroku stáva vlastníkom vývojovej platformy, vyspelého databázového a cloudového riešenia."

Petr Marek, predseda predstavenstva INSIA, doplnil: „Kyberie s nami dlhodobo spolupracuje na vývoji systému YETI. Jej spojenie s INSIA maveľmi teší, pretože je ďalším krokom k tomu, aby sa INSIA stala technologickou jednotkou medzi sprostredkovateľmi poistenia".

YETI je nedielnou súčasťou filozofie INSIA založenej na jedinečnom koncepte slobody pre členov siete, systéme ďalšieho odborného vzdelávania a výmene skúseností. V priebehu 4. ročníka odbornej konferencie INSIAFEST sa členovia siete veľmi zaujímali o budúci vývoj systému YETI a tiež ďalšie technologické nástroje na podporu ich podnikania, ktoré INSIA vyvíja.

V tomto roku INSIA v spolupráci so strategickým partnerom Marsh založila pobočky v Poľsku a Maďarsku a v najbližších dňoch vstúpiaj na ďalšie zahraničné trhy. „Systém YETI je kľúčovým prvkom siete INSIA, preto ma veľmi teší aktuálne pripojenie spoločnosti Kyberie. INSIA tak získava ešte lepšiu pozíciu pre medzinárodnú expanziu. Zvýšenie podielu Marsh v INSIA jasneodráža náš záväzok podporovať obchodný model INSIA v Európe,“ povedal Richard Radford, generálny riaditeľ Marsh CEE & CIS a člen dozornej rady INSIA.

INSIA SK

Zdroj: INSIA SK

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články