UNIQA sa stala hlavným partnerom Majstrovstiev sveta vo vodnom slalome v Čunove


			UNIQA sa stala hlavným partnerom Majstrovstiev sveta vo vodnom slalome v Čunove

UNIQA sa stala hlavným partnerom najväčšej tohtoročnej medzinárodnej akcie vo vodnom slalome na Slovensku - Majstrovstiev sveta, ktoré sa začali včera v Čunove v Areáli Divoká voda a budú trvať do 26. septembra 2021.

Svetový šampionát je pre Slovensko výnimočnou udalosťou a hostí aktuálnych olympijských medailistov z Tokia a ako aj špičky a legendy tohto športu, ktoré majú medaily z minulosti. Na rozdiel od Olympijských hier tu môžu národné tímy  postaviť viac pretekárov do jednotlivých disciplín, čo z MS robí najprestížnejšiu udalosť roka, kde si zmeria sily kompletná elita tohto športu.

Okrem iných bude pretekať aj kajakár Jakub Grigar, strieborný medailista z Tokia. Na pretekoch sa zúčastnia aj ďalší slovenskí vodáci, ktorí tradične patria k slovenskej špičke: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Marko Mirgorodský, Jana Dukátová, Eliška Mintálová, Soňa Stanovská, Monika Škáchová, či mladučká Zuzana Paňková.

Kanál v Čunove prešiel tento rok rekonštrukciu, Grigar a ďalší pretekári zo Slovenska si ho už odskúšali niekoľkokrát: "Po rekonštrukcii je to jeden z najťažších kanálov vôbec, ale nám Slovákom by to mohlo vyhovovať, sme technickejší pretekári,“ chválil tunajšiu vodu Jakub Grigar (športky.sk)

Pripomíname, že prvý svetový šampionát vo vodnom slalome sa uskutočnil v roku 1949 v Ženeve a slovenské Čunovo hostilo najlepších kajakárov a kanoistov na divokej vode už v roku 2011.

V programe nechýba tradičná tímová súťaž hliadok a individuálne disciplíny vodného slalomu, ako aj zjazdových súťaží a extrémny slalom, ktorý bude o tri roky na olympiáde v Paríži už aj novou olympijskou disciplínou.  Hlavné preteky vodného slalomu, teda semifinále a finále žien a mužov na kajaku a na kánoe (kategorie K1 a C1), sú naplánované na víkend.

Vzhľadom na pandemickú situáciu na Slovensku nie je možné prísť pretekárov podporiť osobne do areálu vodných športov v Čunove, ale fandiť sa dá počas priameho prenosu RTVS v sobotu aj v nedeľu.

„Pre UNIQA nie je angažovanie sa v kanoistike novinkou. V Českej republike sme jedným z najväčších partnerov v tomto športe. Slovensko dlhodobo patrí medzi špičku v kanoistike a teraz organizuje v Čunove top podujatie na špičkovej úrovni. Bol by hriech nepodporiť ho. UNIQA je generálnym partnerom olympijského víťaza Jirku Prskavca aj európskej šampiónky Amálky Higertovej, ale na majstrovstvách sveta jednoznačne držíme palce aj všetkým slovenských pretekárom a dúfame, že získajú pre Slovensko čo najviac medailí,“ hovorí riaditeľka Brand & Marketing UNIQA Silvia Vlasková.

UNIQA sa dlhodobo profiluje ako hlavný sponzor športu na Slovensku aj v Čechách. Okrem dlhoročného generálneho partnerstva našich najúspešnejších lyžiarok Petry Vlhovej a Veroniky Velez Zuzulovej podporila UNIQA už dvakrát ako partner Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní v Jasnej.

V Českej republike bola UNIQA okrem iných aktivít športového marketingu od roku 2005 generálnym partnerom českej historicky najúspešnejšej kajakárky Štěpánky Hilgertovej. Od roku 2006, kedy UNIQA v ČR prvýkrát podporila Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome, participovala spoločnosť nepretržite každoročne na všetkých najväčších medzinárodných podujatiach v tomto športovom odvetví.

Od jari 2016 podporuje UNIQA ako generálny partner aktuálne najúspešnejšieho českého kajakára a olympijského víťaza z Tokia Jiřího Prskavca. Nielen on, ale aj ďalší českí pretekári zo „stajne“ mladých pretekárov UNIQA (juniori a U23), si zmerajú sily so svetovou špičkou cez víkend v Čunove. 

Zdroj: UNIQA, Foto: canoe Bratislava.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články