Výročná správa 2021: Post-covidové oživenie a silný rast skupiny Credendo


			Výročná správa 2021: Post-covidové oživenie a silný rast skupiny Credendo

Úverová poisťovňa Credendo oslávila storočné výročie silným rastom, posilnením svojej pozície na trhu a vývojom inovatívnych produktov.

Skupina tiež v roku 2021 vykázala pokračujúci rast výnosov z poistného a zaznamenala výrazné zníženie počtu škôd, solídny návrat k ziskovosti a navýšenie vlastného kapitálu na 2,9 miliardy EUR. Credendo pôsobí v 15 európskych krajinách a je aktívne vo všetkých segmentoch úverového poistenia.

Svojim klientom ponúka široký sortiment produktov, ktoré kryjú obchodné aj politické riziká po celom svete. 

Kľúčové čísla

Hoci tempo rastu bolo pomalšie ako v predchádzajúcom roku, výnosy z poistného spoločnosti Credendo opäť vzrástli, a to na 339,8 milióna EUR. To predstavuje nárast o 1,7 %. Loss ratio, ktoré v roku 2020 predstavovalo 72,5 %, vlani dramaticky pokleslo, a to na 11,9 %.

Rovnako pozoruhodný obrat vo výsledkoch zaznamenal aj zisk s celkovou výškou 209,5 milióna EUR. Rok 2020 pritom skončil v červených číslach, so stratou 83 miliónov EUR.

Vďaka týmto výborným výsledkom zaznamenalo Credendo navýšenie vlastného kapitálu o 200 miliónov EUR, a to na 2,9 miliardy EUR. Zároveň je spoločnosť pripravená čeliť výzvam roku 2022 a najmä dôsledkom rusko-ukrajinského konfliktu, ktoré už pociťujeme ďaleko za hranicami východnej Európy.

Kompletnú výročnú správu nájdete tu.

Zdroj: Credendo

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články