Robert Gauci: Pomáhame viesť klientom jednoduchší a bezpečnejší život


			Robert Gauci: Pomáhame viesť klientom jednoduchší a bezpečnejší život
26.1.2022 Rozhovory

Je za nami ďalší pandemický rok. Neexistuje oblasť, ktorá by nebola kovidom zasiahnutá. Napriek tomu sa našli situácie, ktoré stoja mimo koronavírusového diania a ktoré stoja za to si pripomenúť.

Osobnosti poistného trhu sme sa v tradičnej novoročnej ankete opýtali na zhodnotenie priebehu uplynulého roka a na kľúčové momenty nadchádzajúceho roku 2022. V dnešnom zamyslení predstaví svoje postrehy Robert Gauci, prezident dozornej rady finančnej skupiny UNIQA v ČR a SR.
 
Robert Gauci UNIQA 2020
 
Rok 2021 bol pre všetkých z nás prelomovým. Nielen osobne a pre naše rodiny, ale aj širšie, pre celú spoločnosť. Kríza okolo pandémie covidu-19 akcelerovala toľko nových trendov! Podstatne sa zmenilo aj správanie zákazníkov vo všetkých oblastiach, vrátane poisťovníctva.
 
Naše odvetvie výzvu prijalo a ukázalo veľkú motiváciu a schopnosti zúčastnených hráčov využiť širšie možnosti, väčšie množstvo dát a vyspelejšie technológie na to, aby prispelo k zjednodušeniu a uľahčeniu našich životov. 
 
Rok 2021 bol mimoriadne významný pre značku UNIQA v Česku aj na Slovensku. Po akvizícii spoločností AXA sme vybudovali väčšiu a silnejšiu spoločnosť. Naša integrácia mala za cieľ novo definovať naše podnikateľské aktivity a zaistiť udržateľný rast. Naši klienti očakávajú, že im pomôžeme viesť ľahší a bezpečnejší život vo svete plnom nových neistôt. Naša úloha je vyhovieť im a prispieť s všestranným zabezpečením, obohateným o nové poznatky, so zmysluplnou pridanou hodnotou. 
 
Sme teraz jeden kompaktný tím, zložený z pôvodných spoločností a uskutočňujeme technickú integráciu spájaním všetkých entít pod jednu strechu, a to v náročných podmienkach dynamického prostredia a pri splnení nevyhnutných právnych náležitostí.
 
Kompletne sme zmenili náš operačný model: všetko je teraz štrukturálne usporiadané tak, aby v centre stál vždy a všade zákazník. Vykonali sme rebranding spoločnosti, aby sme na trhu ukázali jednotnú tvár. V tímoch našich zamestnancov sme zaviedli štandard New Ways of Working v záujme ukotvenia novej internej kultúry zameranej na motiváciu a agilitu.
 
Pripravili sme nový jasný lokálny rámec zodpovedajúci koncernovej stratégii UNIQA 3.0 (2021-2030), zahŕňajúci naše ambície v rozvoji pre tento časový horizont. A k tomu sme pokračovali v našom profitabilnom raste, poskytovali sme špičkové služby pre zlepšenie zákazníckej spokojnosti a úzko sme spolupracovali so všetkými našimi distribučnými partnermi na zaistenie kvalitných služieb pre našich bezmála 3 milióny klientov. 
 
Rok 2021 nebol jednoduchým rokom pre celú spoločnosť a nebol jednoduchým rokom pre nikoho v UNIQA. Bol to ale veľmi významný a zlomový rok otvárajúci nové dimenzie všeobecne, a taktiež novú éru značky UNIQA. Sme veľmi vďační všetkým našim klientom, kolegom, partnerom za to, že s nami túto cestu prešli a umožnili nám takýto posun vpred!
 
Teraz sa už naplno rozbehol rok 2022 a nám je jasné, že zase prinesie nové výzvy a otázniky na riešenie. Mnoho hrozieb je pred nami: inflácia, ekonomické ťažkosti, klimatická zmena, technologická transformácia a kybernetické riziká. Všetko sa zrýchľuje a životný cyklus premieňa. Zatiaľ čo u nás v UNIQA bolo v minulom roku v súlade s týmito trendmi mnoho definovaných úloh a bol nastavený jasný kurz. Teraz pôjde o to plán naplniť a uskutočniť nové veci v tomto nestabilnom svete.  
 
Som naplno presvedčený o našej schopnosti priniesť dokonca oveľa viac. Verím, že s tým správnym nasadením a prístupom, ktorý sme si osvojili počas posledného náročného obdobia plného zvratov a zmien, a aj napriek niektorým prekážkam okolo nás, je naša spoločnosť jednotná v tom, čo je naozaj dôležité pre našu kolektívnu budúcnosť. V tomto porozumení sme urobili všetci veľký pokrok.
 
V rámci toho je úlohou našej UNIQA prinášať širokú ponuku služieb na zjednodušenie a upokojenie života každého z nás. To platí dnes v turbulentnej dobe ešte viac ako predtým. My v UNIQA si našu zodpovednosť plne uvedomujeme a v tomto novom svete chceme hrať kľúčovú úlohu. 
 
Robert Gauci
Prezident dozornej rady finančnej skupiny UNIQA v SR a ČR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články