INSIA: Nová komunikácia s klientom. Personalizované video s prehľadom poistenia


			INSIA: Nová komunikácia s klientom. Personalizované video s prehľadom poistenia
18.12.2019 Technológie

Spoločnosť INSIA, jedna z najväčších sietí profesionálnych poisťovacích a hypotekárnych maklérov, spustila komplexný technologický projekt, ktorý posúva klientsku skúsenosť na úplne novú úroveň. Vysoko personalizované video s prehľadom poistenia auta!

Silnejšie emócie a zážitok klientov

Kľúčovým prvkom budúcej stratégie INSIA je podľa generálneho riaditeľa Ivana Špirakusa zákaznícka skúsenosť klienta. Teda súbor všetkých možných „zážitkov", ktoré má klient s maklérom v INSIA. Od osobného stretnutia niekde v kaviarni, cez návštevu kancelárie INSIA alebo u klienta, alebo prostredníctvom telefónu, klasických listov až cez e-mail. Zážitky sú emócie a emócie vytvárajú vzťahy...

Hlbší vzťah medzi klientom a poradcom

Vysoko personalizované video bolo prvýkrát predstavené na odbornej konferencii INSIAFEST 2019. Nadväzuje na automatický uvítací e-mail, ktorý klienti dostávajú od svojho osobného makléra. E-mail obsahuje zhrnutie najdôležitejších bodov poistky – začiatok platnosti, názov poisťovne, platobné údaje vrátane QR kódu pre pohodlnú úhradu mobilným telefónom a pochopiteľne tiež kontakt na poradcu. 

Personalizované video hravou formou ukazuje klientovi, aké druhy rizík má pri svojom vozidle poistené, a aké nie. V závere videa je opäť podporený vzťah klienta k maklérovi – opakovaním jeho kontaktných údajov a fotografie. 

„Video je skutočne hlboko personalizované, nič podobné doteraz nikto na trhu neurobil! Objaví sa v ňom meno klienta, logo poisťovne, názov, registračná značka i logo auta, ale hlavne, jednotlivé „kúsky" videa sa skladajú podľa toho, aké riziká si klient skutočne poistil. Každé video je teda iné, urobené presne podľa dohodnutej poistky," okomentoval novinku Ivan Špirakus, generálny riaditeľ spoločnosti INSIA.

Zdroj: YouTube

Zásah do čierneho

Personalizované video sa klientom páči. Ich reakcie ako: .. .„veľmi veľká paráda, také video",  „tak to bolo veľmi pekne urobené video",  „to je krásne", „video je super, bezvadný nápad", „veľmi podarené video" ... potvrdzujú, že takýto spôsob vytvárania emócií je tou správnou cestou ako priblížiť klientom zložitý poistný produkt.

Ako technologického partnera si INSIA pre tento projekt zvolila mladú českú startupovú spoločnosť Motionlab. Tá za svoju platformu umožňujúcu pokročilú personalizáciu videí a jednoduché napojenie na bežné marketingové nástroje získala už množstvo významných ocenení. 

„Veľmi silným prvkom je tzv. CTA tlačidlo („call to action") priamo vo videu, ktoré v prípade záujmu klienta po kliknutí odkazuje priamo na daného obchodníka, s ktorým sa klient už skôr stretol a prehlbuje s ním tak vzťah aj v online prostredí ," hovorí Jan Sekerka, jeden zo zakladateľov Motionlab.

Reakcia klientov na personalizované videá sú zatiaľ veľmi pozitívne a INSIA preto zvažuje nasadenie aj na ďalšie oblasti činnosti. 

Menej papierovanie a väčšia efektivita

INSIA dlhodobo vytvára svojím partnerom optimálne prostredie pre ich prácu a poskytovanie špičkových služieb klientom. Vďaka vlastnému vývojovému tímu INSIA systematicky vyvíja najrôznejšie elektronické aplikácie, ktoré zvyšujú efektivitu a zároveň znižujú nutnosť tlače i následné archivácie dokumentov. Tento rok bol v tomto smere naozaj mimoriadny a INSIA opäť dokázala, že je špička vo svojom odbore. 

Zdroj: INSIA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články