Allianz – Slovenská poisťovňa bilancuje: Piatková víchrica si odniesla najmä strechy


			Allianz – Slovenská poisťovňa bilancuje: Piatková víchrica si odniesla najmä strechy
19.9.2017 Tlačové správy

Silná víchrica na juhozápade Slovenska spôsobila 120 škôd na majetku klientov Allianz - SP. Najviac škôd eviduje Allianz – SP na strechách budov, poškodené sú aj vozidlá a fasády domov. V poistení nehnuteľnosti je víchrica už v základom balíku rizík.

Strhnuté a zrolované strechy, popadané komíny, poškodené žalúzie, sieťky na oknách, fasády a izolácie domov, ale aj zničené vozidlá či padajúcimi stromami rozbité okná. To sú najčastejšie hlásenia klientov po víchrici, ktorá v piatok minulý týždeň zasiahla Slovensko.

Najčastejšie si to odniesli strechy rodinných domov a väčších budov. V jednom prípade klientovi v okrese Bratislava víchrica strhla kompletne celú strechu spolu s izoláciou, komín aj bleskozvod a zničila fasádu po celom obvode domu. V mnohých prípadoch odletené plechy poškodili fasády okolitých budov,“ vymenúva hovorkyňa Allianz – Slovenskej poisťovne Lucia Muthová.

Silný vietor, s nárazmi až 120 km/hodinu, napáchal najviac škôd v okresoch Nitra, Bratislava, Šaľa, Trnava a Nové Mesto nad Váhom. Práve z týchto okresov nahlásili klienti Allianz – Slovenskej poisťovnenajviac poistných udalostí.

Výška škôd zatiaľ nie je vyčíslená. Po víkende evidujeme približne 120 poistných udalostí spôsobených víchricou a ich počet narastá, keďže mnohí sa vracajú po predĺženom víkende a bilancujú škody,“ hovorí Lucia Muthová. Pribúdajú aj hlásenia škôd po následných výdatných dažďoch a záplavách.

Najväčšou poistnou udalosťou je škoda na poľnohospodárskom družstve v okrese Trnava, kde víchrica strhla polovicu strechy a po následnom silnom daždi ostali zatečené stropy a steny a vytopená jedáleň, šatňa a sprchy,“ upresňuje Lucia Muthová.

Poistenie proti víchriciam a hurikánom

Hoci hurikány s rýchlosťou vetra nad 200 km za hodinu, podobné nedávnemu hurikánu Irma, sa v našich zemepisných šírkach nevyskytujú, poistiť si majetok pre prípad škôd po víchrici či extrémne silnom vetre je možné. „Poistenie škôd spôsobených víchricou je súčasťou už základného balíka pri poistení nehnuteľnosti. Víchrica je akýkoľvek silný vietor s rýchlosťou nad 75 km za hodinu,“ vysvetľuje Lucia Muthová.

Zdroj: Allianz - SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články