Agentúra Fitch potvrdila ratingy nemeckej poisťovne Allianz


			Agentúra Fitch potvrdila ratingy nemeckej poisťovne Allianz
26.6.2017 Poistný trh

Potvrdenie ratingov odzrkadľuje veľmi silnú konsolidovanú kapitálovú pozíciu skupiny, silnú technickú ziskovosť, širokú diverzifikáciu z hľadiska geografie a produktov a silné podnikateľské postavenie na kľúčových trhoch.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila nemeckej poisťovni Allianz SE rating finančnej sily (IFS) na úrovni AA a dlhodobý emisný rating (IDR) na stupni AA-.

Agentúra uviedla, že potvrdenie ratingov je odzrkadlením veľmi silnej konsolidovanej kapitálovej pozície skupiny, silnej technickej ziskovosti, širokej diverzifikácie z hľadiska geografie a produktov a silného podnikateľského postavenia na kľúčových trhoch spoločnosti.

Agentúra konštatovala, že prevádzkový zisk poisťovne Allianz za rok 2016 bol stabilný, a to na úrovni 10,8 mld. eur po tom, ako v predchádzajúcom roku bol vo výške 10,7 mld. eur. Allianz je jednou z najväčších poisťovacích skupín v Európe.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

Zdroj: SITA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články