Allianz – Slovenská poisťovňa bilancuje: Škody po štvrtkovej víchrici presiahli 200-tisíc eur


			Allianz – Slovenská poisťovňa bilancuje:Škody po štvrtkovej víchrici presiahli 200-tisíc eur
14.8.2017 Škody

Veterná smršť ničila strechy, prístrešky, autá, no poškodila aj potraviny. Najviac škôd bolo v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Najrýchlejšie nahlásite škodu cez internet zo svojho počítača, tabletu či smartfónu.

Najväčšia poisťovňa na trhu bilancuje škody po veternej smršti, ktorá sa v noci zo štvrtka na piatok prehnala západným Slovenskom a následne aj severovýchodom krajiny.

Do dnešného dňa nám klienti nahlásili približne 400 škôd po štvrtkovej víchrici. Najviac hlásení máme z Bratislavského a Trnavského kraja. Klienti najčastejšie hlásia poškodené strechy, najmä zrolované a pokrčené plechy, polámané škridly či zničené prístrešky a skleníky. Evidujeme aj desiatky áut poškodených padnutými stromami a konármi,“ bilancuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová. 

Vietor, ktorý na niektorých miestach presiahol rýchlosť 100 km/h, spôsobil na Záhorí dlhší výpadok prúdu a viaceré domácnosti ostali bez elektrickej energie. „Klienti z okresov Malacky, Skalica a Senica nám hlásili výpadok spotrebičov, najmä chladničiek a mrazničiek a zničené a poškodené potraviny,“ dodáva Lucia Muthová.

Výšku škôd vyčíslila Allianz – SP predbežne na 200-tisíc eur, hlásenia poistných udalostí naďalej pribúdajú. Škodovú udalosť môžu klienti poisťovne nahlásiť ihneď, a to buď telefonicky, osobne, no najjednoduchšie a najrýchlejšie je to prostredníctvom webstránky poisťovne https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/ zo svojho počítača, tabletu či smartfónu.

Zdroj: Allianz - SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články