Škody po snehovej kalamite na autách aj privátnom majetku v Allianzi stúpajú


			Škody po snehovej kalamite na autách aj privátnom majetku v Allianzi stúpajú
7.2.2023 Škody, Produkty

V Allianz – Slovenskej poisťovni v týchto dňoch evidujú zvýšený počet škôd spôsobených snehovou kalamitou, a to najmä zo severných a východných okresov Slovenska.

Klienti  Allianz – Slovenskej poisťovne najčastejšie hlásia škody spôsobené ťarchou snehu - poškodené alebo preborené strechy, odtrhnuté rýny a žľaby, poškodené oplotenia od pádu snehu zo striech, ale aj poškodené prestrešenia bazénov.

Ďalšie škody, ktoré v takomto počasí eviduje Allianz vo zvýšenej miere, sú škody spôsobené prasknutým vodovodným potrubím. V najbližších dňoch možno očakávať nárast hlásení týchto škôd, keďže mnohí ešte svoje škody nestihli zdokumentovať a nahlásiť. Po roztopení snehu zase možno očakávať nárast škôd spôsobených zatečením podkroví, stropov a interiéru domov a bytov.


Mohlo by vás zaujímať: Za škody vyplatila Allianz minulý rok o 30 percent viac


V rámci havarijného poistenia poisťovni Allianz klienti za posledných 6 dní nahlásili medziročne o 30 % viac škôd na ich vozidlách. Aktuálne vykonávajú o 12 % viac obhliadok poškodených vozidiel ako v rovnakom období minulý rok. Ide najmä o zrážky vozidiel, keď vodiči nestihli dobrzdiť na zamrznutých vozovkách, alebo vozidlá, ktoré v zákrute vybehli z cesty a skončili v priekope alebo vo zvodidlách.

Evidujú aj škody, pri ktorých sa z vozidla odtrhol kus ľadu a padol na okoloidúce vozidlo. Vo väčšine prípadov kusy ľadu spadnú z kamiónov, ktorým na plachtu naprší, nočná námraza spôsobí zamrznutie a počas jazdy sa kus ľadu odtrhne a dopadne na ďalšie vozidlo.

Tieto škody kryje Allianz z povinného zmluvného poistenia vinníka, z ktorého vozidla ľad odpadol. Tak ako napríklad pri škodách na čelnom skle je potrebné mať vinníka, s ktorým poškodený spíše správu o nehode. Ak vinníka niet, škodu si poškodený môže uplatniť z havarijného poistenia.


Mohlo by vás zaujímať: Allianz je jediným poisťovateľom v top 25 značiek sveta


Každú škodu spôsobenú snehovou kalamitou odporúča poisťovňa čo najskôr nahlásiť, najrýchlejšie prostredníctvom webcentra: Allianz. Odporúča vzniknuté škody aj zdokumentovať a fotografie pridať k hláseniu. Klienti Allianzu môžu vďaka novému sprievodcovi škodou sledovať online riešenie svojej škody na majetku či vozidle, ako keď sledujú napríklad doručenie balíka.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články