Nadácia Allianz aj tento rok podporí detskú onkológiu


			Nadácia Allianz aj tento rok podporí detskú onkológiu
7.12.2022 Spektrum

Okrúhlou sumou 30-tisíc eur Nadácia Allianz tento rok opäť podporí detských onkologických pacientov.

Finančný dar poputuje prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje na vybudovanie Detského stacionára Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU DFNsP v Banskej Bystrici.

Na ambulanciu a stacionár

Peniaze pomôžu v rámci celkovej rekonštrukcie priestorov nemocnice. „30-tisíc eur z Nadácie Allianz bude použitých na vybavenie ambulancie a stacionára, úpravu vzduchotechniky a klimatizácie v týchto priestoroch a vybavenie mobiliárom potrebným pre výkon zdravotnej starostlivosti a liečby,“ uviedla správkyňa Nadácie Allianz Lucia Strnad Muthová.


Mohlo by vás zaujímať: Čína: Prepad čínskeho stavebníctva dopadá na ekonomiku


Podpora už viac ako dekádu

Nadácia Allianz spolupracuje s Nadáciou Kvapka Nádeje už od roku 2011. Na jej projekty podpory zdravotníckych zariadení a pracovísk po celom Slovensku doteraz prispela sumou viac ako 200-tisíc eur.

Minulý rok prispela rovnakou sumou na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH), ktoré pomáha v boji s rakovinou tým, že uskladňuje a spracováva štepy krvotvorných kmeňových buniek, ktoré sa používajú na transplantáciu kostnej drene.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články