Počet covidových škôd na dovolenkách stúpa. Allianz kryje covid-19, aj karanténu


			Počet covidových škôd na dovolenkách stúpa. Allianz kryje covid-19, aj karanténu
26.7.2022 Škody, Poistný trh

Klienti Allianz z dovoleniek hlásia desiatky škôd z covid-19, mnohí pre ochorenie svoje zájazdy stornujú.

Táto letná sezóna mala byť po dvojročnej prestávke konečne návratom k cestovaniu bez obmedzení. Napriek tomu počty covidových poistných udalostí na dovolenkách stúpajú.

„Od mája nám klienti zo svojich dovoleniek nahlásili 52 škôd súvisiacich s ochorením covid-19. Počet týchto škôd je však niekoľkonásobne vyšší, keďže mnohí klienti kvôli ochoreniu ani nemôžu vycestovať a svoje dovolenky sú nútení stornovať,“ približuje riaditeľ odboru poistných udalostí Allianz Milan Rajec.


Mohlo by vás zaujímať: Banky aj poisťovne sú podľa NBS kapitálovo dobre vybavené


Viacerí klienti najväčšej poisťovne na trhu museli v dôsledku ochorenia na dovolenke vyhľadať lekársku pomoc. Allianz za svojich klientov od začiatku sezóny uhradila takmer 17-tisíc eur – išlo o ošetrenie a liečbu covid-19, ale aj náklady súvisiace so vznikom karantény.

Krytá liečba covid-19 aj karanténa

Hoci koronavírus bol ako pandemické ochorenie z poistenia liečebných nákladov vylúčený, Allianz sa rýchlo rozhodla zahrnúť ho do poistného krytia v rámci cestovného poistenia.

„Po vypuknutí pandémie sme dali verejný prísľub, v ktorom sme sa zaviazali automaticky v rámci liečebných nákladov v cestovnom poistení do stanoveného limitu kryť aj náklady súvisiace s ochorením covid-19 a tiež náklady súvisiace s karanténou ako náhradné ubytovanie a oneskorený návrat zo zahraničia v prípade, ak sa poistený v zahraničí dostal do kontaktu s pozitívne testovanou osobou a bola mu nariadená karanténa,“ vysvetľuje viceprezident rezortu produktov a upisovania rizík Allianz Jozef Paška.

12 eur vs. 31-tisíc eur

V každom prípade Allianz odporúča cestovať na dovolenku vždy len s poistením. Cena komplexného cestovného poistenia na týždňovú dovolenku pre jednu osobu v Európe, ktoré zahŕňa liečebné náklady v neobmedzenej výške, úraz, batožinu, zodpovednosť za škodu a asistenčné služby, stojí približne 12 eur. Výška nákladov na jednu poistnú udalosť z dovolenky sa pohybuje v stovkách až tisíckach eur.


Mohlo by vás zaujímať: „Strieborné“ hypotéky sú pre Slovákov problém. NBS sprísni pravidlá pre ľudí vo vyššom veku


Od začiatku letnej sezóny už klienti Allianzu zo svojich dovoleniek nahlásili 894 škôd za viac ako 407-tisíc eur. V prípade vážnejších úrazov či ochorení sa môže škoda vyšplhať aj na desaťtisíce eur.

„Túto letnú sezónu riešime situáciu klienta, ktorý je kvôli vážnemu ochoreniu hospitalizovaný v nemocnici v USA. Výška nákladov už presiahla 31-tisíc eur. Iný klient utrpel pri dopravnej nehode v Thajsku úraz panvy. Náklady za túto poistnú udalosť sa šplhajú k sume 20-tisíc eur,“ dopĺňa M. Rajec.

 

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články