Čistý zisk Allianz v 1. štvrťroku klesol o 78 % pre výdavky na spory


			Čistý zisk Allianz v 1. štvrťroku klesol o 78 % pre výdavky na spory

Nemecká poisťovňa Allianz zaznamenala v uplynulom 1. kvartáli 2022 pokles zisku. 

Dôvodom bolo vyčlenenie ďalších financií na pokrytie nákladov na právne problémy súvisiace s jej investičnými aktivitami v USA.

Allianz, ktorá spolupracuje na vyšetrovaní amerických regulačných úradov týkajúcich sa mnohomiliardového obchodného debaklu štruktúrovaného investičného fondu Alpha americkej dcéry Allianz Global Investors, vo štvrtok oznámila, že jej čistý zisk v 1. štvrťroku klesol o 78 %, keďže vyčlenila ďalších 1,9 miliardy eur na urovnanie sporov v USA.

Spoločnosť však potvrdila svoj výhľad na prevádzkový zisk v roku 2022. Konkrétne, čistý zisk sa za tri mesiace do konca marca 2022 znížil na 561 miliónov eur z 2,57 miliardy eur pred rokom. To je horší výsledok ako zisk viac ako 1,9 miliardy eur, ktorý očakávali analytici.

Prevádzkový zisk sa v sledovanom období znížil o 2,9 % na 3,2 miliardy eur, pokles o 2,9 %, keďže nároky na odškodné za prírodné katastrofy sa zvýšili takmer štvornásobne, čo viedlo k poklesu výsledku upisovania v segmente neživotného poistenia. Celkové tržby však vzrástli o 6,2 % na 44 miliárd eur.

Allianz potvrdila svoj výhľad na celý rok, v ktorom očakáva prevádzkový zisk vo výške 13,4 miliardy eur (plus mínus 1 miliarda eur). TASR o tom informuje na základe správ DPA a AFP.

Zdroj: TASR, Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články