Čaká nás v piatok trinásteho šťastie či smola?


			Čaká nás v piatok trinásteho šťastie či smola?
12.5.2022 Spektrum

Tento rok sa s piatkom trinásteho stretneme len raz. Podľa štatistík Allianz piatok nie je škodovejší ako bežné piatky, všeobecne v piatok sa však stáva viac škôd ako v ostatné dni.

Stretnúť sa s piatkom trinásteho môžeme v každom roku maximálne 3-krát. Tento rok to bude len raz, tento mesiac - 13. mája. Je piatok trinásteho naozaj taký nešťastný, ako sa o ňom traduje?

Stáva sa nám vtedy viac úrazov, nehôd a iných nešťastí? Na piatky trinásteho sme sa pozreli z pohľadu poistných udalostí a pravdou je, že počet poistných udalostí počas piatku trinásteho sa zakaždým mení.

Zo štatistík Allianz – Slovenskej poisťovne však vyplýva, že v piatok trinásteho sa nestáva viac škôd ako v iné piatky. Ak sa pozrieme na štruktúru škôd za toto obdobie, v piatok trinásteho evidovala Allianz mierny nárast škôd v životnom poistení, teda viac úrazov, chorôb či úmrtí.

Naopak, v neživotnom poistení, kde patria dopravné nehody a škody na majetku, bolo za sledované obdobie poistných udalostí menej. Allianz evidovala za posledné tri roky v piatok trinásteho v priemere 649 poistných udalostí. V bežný piatok to bolo priemerne 687 škôd.

Zaujímavejšie je však porovnanie piatkov s inými dňami v týždni. V piatok totiž klienti Allianz hlásia o takmer tretinu škôd viac ako je denný priemer.

„V minulom roku nám klienti hlásili v priemere 518 poistných udalostí denne. Rok predtým to bolo 577 škôd denne. V piatky evidujeme priemerne 667 hlásení škôd. Škodovejší piatok je spojený najmä s hustejšou premávkou a väčším počtom dopravných nehôd, ktoré sa stávajú pri cestách na víkendy, či do svojich rodísk po pracovnom týždni,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články