Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom


			Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom
7.12.2021 Tlačové správy

Nadácia Allianz aj tento rok podporila detských onkologických pacientov prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje.

Okrúhlu sumu vo výške až 30-tisíc eur venovala na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).

Ide o dôležité pracovisko, ktoré pomáha v boji s rakovinou tým, že uskladňuje a spracováva štepy krvotvorných kmeňových buniek, ktoré sa používajú na transplantáciu kostnej drene.

„Teší ma, že počas vyše dekády našej spolupráce sme mohli pomôcť výrazne zlepšiť priestory na liečbu a starostlivosť o detských onkologických pacientov, a to nielen v Bratislave, ale aj v Banskej Bystrici a v Košiciach. Aj vďaka tomu môžeme dnes sledovať mnohé detské príbehy so šťastným koncom,“ uviedla správkyňa

Nadácia Allianz Lucia Strnad Muthová, ktorá šek odovzdala. Už druhý rok putujú prostriedky z Kvapky Nádeje práve na oddelenie bunkovej terapie. Súčasťou projektu je totiž nielen vybudovanie oddelenia na úpravu štepov krvotvorných buniek, ale aj rozšírenie a modernizácia kryobanky na ich uskladnenie a s tým spojené technologické a bezpečnostné vybavenie.

Nadácia Allianz spolupracuje s Nadáciou Kvapka Nádeje už od roku 2011. Na jej projekty podpory zdravotníckych zariadení a pracovísk po celom Slovensku doteraz prispela sumou 171 500 eur.

Použité boli najmä na prístrojové vybavenie transplantačnej jednotky kostnej drene, onkologických a hematologicko-onkologických centier, na rekonštrukciu detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, vybudovanie referenčného centra pre diagnostiku detských leukémií a lymfómov, vybudovanie tkanivového zariadenia, ale napríklad aj na kampaň na podporu darcovstva kostnej drene.

Benefičný galavečer Noc nádejí odvysiela RTVS naživo už túto sobotu 4. decembra o 20:30 h.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články