Predá Allianz svoje aktivity v Saudskej Arábii?


			Predá Allianz svoje aktivity v Saudskej Arábii?
20.9.2022 Zahraničie

Podľa mediálnych správ materská skupina Allianz SE zvažuje predaj svojho subjektu v Saudskej Arábii.

Mníchovská spoločnosť už údajne spolupracuje s poradcom, s ktorým konzultuje možnosti v tejto oblasti. O Allianz Saudi Fransi Cooperative Insurance už údajne prejavili záujem aj iné poisťovne.

Predaj saudskoarabskej spoločnosti by nemeckému gigantovi pomohol trochu zredukovať portfólio a získať potrebnú hotovosť, domnieva sa agentúra Bloomberg.

Akcie spoločnosti Allianz Saudi Fransi klesli tento rok o 44 %. Trhová hodnota spoločnosti je v súčasnosti približne 231 miliónov dolárov. Podľa agentúry Bloomberg sú však úvahy o predaji ešte len v počiatočnom štádiu a do úvahy prichádza aj možnosť ponechať poisťovňu v Saudskej Arábii. Allianz Saudi Fransi bola založená v roku 2007 ako spoločný podnik Allianz Group a Banque Saudi Fransi. 


Mohlo by vás zaujímať: Peniaze v banke sú v bezpečí, ale ani investície nie sú bez ochrany


Podľa výročnej správy vlastní Allianz v saudskoarabskej poisťovni kontrolný 51% podiel. Allianz Saudi Fransi ponúka produkty pre individuálnych zákazníkov v oblasti poistenia áut a cestovného poistenia, ako aj poistenie podnikateľov v oblasti námorného poistenia a súkromného zdravotného poistenia. 


Mohlo by vás zaujímať: Zlodeji sa nevedia dočkať konca chalupárskej sezóny! Máte kvalitne poistenú chatu?


Skupina Allianz by nebola prvým silným hráčom, ktorý by sa v prípade dohody stiahol z regiónu. Už minulý rok sa iný svetový gigant, spoločnosť Axa, rozlúčila so svojou poisťovacou činnosťou v regióne Perzského zálivu.

Dcérska spoločnosť poisťovne Generali, špecializovaná asistenčná spoločnosť Europ Assistance, sa už v júni minulého roka dohodla s Mapfre Asistencia na prevzatí takmer 75 % podielu v bahrajnskej asistenčnej spoločnosti Gulf Assist. Arabská spoločnosť pôsobí celosvetovo a má celkovo 33 pobočiek po celom svete. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články