TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2021 na Slovensku podľa oPoisteni.sk


			TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2021 na Slovensku podľa oPoisteni.sk

Poznáme TOP rebríček najväčších poisťovacích maklérov na Slovensku za rok 2021. Zostavili sme ho na našom odbornom portáli oPoisteni.sk, zamerali sme sa na objektívne overiteľné kritérium – výšku tržieb z ich činností. Tento kľúčový údaj sme získali v spolupráci s portálom FinStat.

Princípy zostavenia TOP rebríčka portálu oPoisteni.sk v spolupráci s analytickým portálom FinStat.sk:

Vychádzali sme zo zoznamu subjektov registrovaných v Národnej banke Slovenska pre oblasť sprostredkovania predaja poistenia.

V jej registri sú evidovaní tí, ktorí vykonávajú finančné sprostredkovanie alebo poskytujúce finančné poradenstvo na Slovensku podľa zákona č. 186/2009 Z. z. v jednotlivých sektoroch finančného trhu (sektor poistenia alebo zaistenia, sektor kapitálového trhu, sektor prijímania vkladov, sektor poskytovania úverov, úverov na bývanie a spotrebiteľských úverov, sektor doplnkového dôchodkového sporenia, a sektor starobného dôchodkového sporenia).


Mohlo by vás zaujímať: INSIA je súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus zostáva generálnym riaditeľom


Pri zostavovaní rebríčka sme sa zamerali výlučne na právnické osoby, ktoré sme vyhľadávali podľa SK NACE kódu 66220 (Činnosti poisťovacích maklérov a agentov), buď podľa registra účtovných závierok, alebo podľa Štatistického úradu. Oficiálna štruktúra tržieb, ohľadom percentuálneho podielu ich provízií za predaj poisťovacích produktov), nie je z daných dát zrejmá.  

Výsledkom je TOP 30 najväčších spoločností, ktorým boli priradené najväčšie tržby za minulý rok podľa uvedeného kódu, ktorý si spoločnosti uviedli v Registri účtovných závierok.


Mohlo by vás zaujímať: Tržby TOP 30 maklérov vlani rástli najrýchlejšie od roku 2014. Dôvodov je viac


V  rebríčku uvádzame všetky spoločnosti, ktoré sa v ňom umiestnili, pričom sme nezohľadňovali štruktúru tržieb, teda z akej činnosti pochádzajú (aktivity firiem okrem poskytovania služieb v oblasti poistenia môžu zahŕňať aj poskytovanie úverov, hypoték, stavebného sporenia, doplnkového dôchodkového sporenia a podobne).

TOP 30 maklerov_oPoisteni.sk_za_ rok 2021_OP

 

Zdroj: oPoisteni.sk, FinStat

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Súvisiace články