TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2020 v Česku podľa oPojištění.cz


			TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2020 v Česku podľa oPojištění.cz
7.10.2021 Poistný trh

Exkluzívny rebríček odborného portálu oPojištění.cz – TOP 30 najväčších poisťovacích maklérov v Českej republike.

Portál oPojištění.cz je rešpektovaným partnerom v odbore, ktorý už deväť rokov obohacuje poistno-maklérsku jeseň
 
A tento rok tomu rozhodne nebude inak. Covid, tornádo, zbesilá česká predvolebná kampaň ... nič z toho nás nemôže zastaviť, aby sme Vám nepriniesli výsledky českých poisťovacích maklérov. Ako sa teda darilo jednotlivým spoločnostiam v Česku v roku 2020? 
 
Zdá sa, že s trochou optimizmu môžeme povedať, že pandémia koronavírusu sa dostáva pod kontrolu. Je síce zrejmé, že covid už niky nezmizne, vďaka očkovaniu v kombinácii s neriadeným promorením by sa z neho však mohlo možo postupne stať sezónne ochorenie. Lockdown, prísne obmedzenia a hocikedy nezmyselné reštrikcie z pera vládnych činiteľov by tak mohli byť minulosťou.
 
A aj cez tieto negatívne podmienky môžeme smelo povedať, že sa poisťovacím maklérom v roku 2020 darilo. Podľa údajov Asociácie českých poisťovacích maklérov objem poistného, ​​ktoré pre svojich prevažne firemných klientov v roku 2020 sprostredkovali maklérske spoločnosti, stúpol na sumu 28,62 mld. českých korún, čo predstavuje nárast vo výške 8,6 % oproti roku 2019.
 
A tento fakt potvrdzujú tiež súhrnné tržby maklérskych spoločností, ktoré sa umiestnili v rebríčku TOP 30. Prvýkrát v histórii bola prekonaná hranica 7 miliárd českých korún. Konkrétne potom dosiahol výsledok 7 327 162 tis. Kč.
 
To je o takmer 600 miliónov Kč viac, než tomu bolo v roku 2019. Ako každým rokom, tak aj tento rok bolo základným stavebným kameňom nášho porovnania objektívne overiteľné kritérium – výška tržieb z činnosti. Zdrojom informácií boli účtovné uzávierky a výročné správy jednotlivých maklérskych spoločností, ktoré sú zverejňované v Zbierke listín verejného registra.  
 
Rovnako ako v minulom rebríčku, tak aj tento rok bola hranica sto miliónov Kč prekonaná hneď jedenásťkrát. Oproti minulému porovnaní sa však cez magickú hranicu jednej miliardy Kč dostali hneď dve spoločnosti.
 
Víťazná RENOMIA rástla v tržbách o takmer 19 %, vďaka čomu dosiahla výsledok 1 752 999 tis.Kč. Spoločný výsledok spoločností INSIA a MARSH dosiahol na druhom mieste hodnoty 1 056 697 tis. Kč.
Na pomyselnej bronzovej priečke sa potom s čiastkou 834 729 tis. Kč umiestnil maklér OK GROUP. Pre úplnosť tiež dodajme, že najväčší percentuálny rast dosiahla v roku 2020 spoločnosť JCI, ktorá sa s výsledkom 17 399 tis. Kč objavila v elitnej tridsiatke najúspešnejších českých maklérov prvýkrát.
 
Aj v tohtoročnom rebríčku nie sú na vysledovanie niektoré spoločnosti, ktoré sa v minulom poradí objavili. Dôvodom sú buď fúzie, o ktoré na poistnom trhu nebola núdza, alebo si tieto firmy nepriali byť súčasťou nášho porovnania.
 
Najlepším 30 maklérom gratulujeme a ďakujeme za spoluprácu na tohtoročnú podobe tejto prestížnej ankety.
 
TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2020 v Česku podľa oPojištění.cz
 
Top 30 2020 CR
 

Princípy zostavenie rebríčka TOP 30 poisťovacích maklérov 2020

  • Zaradené sú spoločnosti so sídlom v ČR alebo ich skupiny, ktoré zásadne vykonávajú činnosť poisťovacieho makléra v zmysle zákona č. 38/2004 Sb.
  • Poradie bolo zostavené podľa tržieb na základe dostupných finančných výkazov za rok 2020.
  • Ak účtovná jednotka vykonáva konsolidáciu, bola použitá konsolidovaná uzávierka.
  • Do skupiny sa započítavajú spoločnosti s priamym alebo nepriamym kapitálovým prepojením vo výške 30 % a viac – akcionárska štruktúra musí byť zverejnená vo výročnej správe či prílohe účtovnej uzávierky.
  • Redakcia oPojištění.cz si je vedomá, že tento prehľad poisťovacích maklérov nie je úplný. Bol zostavený s maximálnym úsilím na základe dostupných účtovných výkazov za rok 2020.
 
Zdroj: oPojistěni.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články