TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2019 v Česku podľa oPojištění.cz


			TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2019 v Česku podľa oPojištění.cz

Zverejnenie exkluzívneho rebríčka odborného portálu oPojištění.cz – TOP 30 najväčších poisťovacích maklérov v Českej republike – sa stalo už očakávaným jesenným koloritom tuzemského poistného trhu. A tento rok tomu nie je inak, a to aj napriek tieň dynamicky sa vyvíjajúcej pandemickej situácii koronavírusu, ktorá českých maklérov, rovnako ako všetok biznis, silno zasiahla.

Ako každý rok, tak aj tento, bolo základným stavebným kameňom nášho porovnania na portáli oPojištění.cz objektívne overiteľné kritérium – výška tržieb z činnosti. Zdrojom informácií boli účtovné uzávierky a výročné správy jednotlivých maklérskych spoločností, ktoré sú zverejňované v českej Zbierke listín verejného registra. 

Poisťovací makléri prežívali v roku 2019 úspešné obdobie. Podľa údajov AČPM (Asociace českých pojišťovacích makléřů) objem poistného, ​​ktoré pre svojich prevažne firemných klientov v roku 2019 sprostredkovali maklérskej spoločnosti združené v AČPM, stúpol na 26,35 mld. českých korún.

A nemenej pozitívny je tiež fakt, že súhrnné tržby maklérskych spoločností, ktoré sa umiestnili v rebríčku TOP 30, sa nezadržateľne blížia k hranici 7 miliárd českých korún. Konkrétne potom dosiahli výsledok 6 880 703 tis. Kč. To je o takmer 700 miliónov českých korún viac, než tomu bolo v roku 2018.


Mohlo by vás zaujímať: TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 v Česku podľa oPojištění.cz


Rovnako ako v minulom rebríčku, tak aj tento rok bola hranica sto miliónov českých korún prekonaná hneď jedenásťkrát. Oproti minulému porovnaniu sa však cez magickú hranicu jednej miliardy českých korún dostala iba víťazná firma RENOMIA. Tá rástla v tržbách o 12 %, vďaka čomu dosiahla výsledok 1 477 992 tis. Kč.

Spoločný výsledok spoločností INSIA a MARSH, ktorý vlani takisto presiahol čiastku jednej miliardy, totiž v tomto ročníku poklesol o 3 %.  Napriek tomu to s tržbami v hodnote 995 159 tis. Kč „stačilo" na druhé miesto.

Na pomyselnej tretej priečke sa potom s hodnotou 796 032 tis. Kč umiestnil maklér Aon Central and Eastern Europe. Pre úplnosť tiež dodajme, že najväčší percentuálny rast dosiahla v roku 2019 spoločnosť Modul Servis, ktorá s výsledkom 180 499 tis. Kč vstúpila na 9. mieste do elitnej skupiny najúspešnejších českých maklérov. 


Mohlo by vás zaujímať: TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 na Slovensku podľa oPoisteni.sk


V tohtoročnom rebríčku nie sú dohľadateľné výsledky niektorých spoločnosti, ktoré sa v minulom rebríčku objavili. Dôvodom sú buď fúzie, o ktoré na poistnom trhu nebola núdza, alebo si tieto firmy nepriali byť súčasťou nášho porovnania. Naopak, podarilo sa nám získať výsledky niektorých staronových tvárí. Ako príklad uveďme spoločnosť Willis Towers Watson Insurance Broking, ktorá sa umiestnila s tržbami v hodnote 88 050 tis. Kč na peknom 12. mieste. 

Najlepším 30 maklérom gratulujeme a ďakujeme za spoluprácu na tohtoročnej podobe prestížnej ankety.

Top 30 2019 CR

TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2019 v Česku podľa oPojištění.cz

Princípy zostavenie rebríčka TOP 30 poisťovacích maklérov 2019

  • Zaradené sú do neho spoločnosti so sídlom v ČR alebo ich skupiny, ktoré prevažne vykonávajú činnosť samostatného sprostredkovateľa poistenia.
  • Poradie bolo zostavené podľa tržieb na základe dostupných finančných výkazov za rok 2019.
  • Ak jednotka vykonáva konsolidáciu, bola použitá konsolidovaná uzávierka.
  • Do skupiny sa započítavajú spoločnosti s priamym alebo nepriamym kapitálovým prepojením vo výške 30 % a viac – akcionárska štruktúra musí byť zverejnená vo výročnej správe či prílohe účtovnej uzávierky.
  • Redakcia oPojištění.cz si je vedomá, že tento prehľad poisťovacích maklérov nie je úplný. Bol zostavený s maximálnym úsilím na základe dostupných účtovných výkazov za rok 2019.

 

PDF na stiahnutie 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články