TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 v Česku podľa oPojištění.cz


			TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 v Česku podľa oPojištění.cz

Rok uplynul ako voda a odborný portál oPojištění.cz opäť zverejňuje exkluzívne rebríček – TOP 30 najväčších poisťovacích maklérov v Českej republike. Ako každým rokom, tak aj tento rok sme posudzovali objektívne overiteľné kritérium – výšky tržieb z činnosti. 

Zdrojom informácií boli účtovnej uzávierky a výročné správy jednotlivých maklérskych spoločností, ktoré sú zverejňované v Zbierke listín verejného registra.

Pozitívnym faktom je, že súhrnné tržby maklérskych spoločností, ktoré sa v rebríčku umiestnili, dosiahli rekordné sumy. Prvýkrát v histórii bola zlikvidovaná hranica 6 miliárd českých korún. Konkrétne potom dosiahol výsledok 6 207 094 tisíc českých korún (Kč). To je o takmer 600 miliónov Kč viac, než tomu bolo v roku predchádzajúcom.


Mohlo by vás zaujímať: Slováci sa naďalej zadlžujú. Oproti úsporám máme najvyššie dlhy v regióne


Poisťovacím maklérom sa tak rok 2018 vydaril a ich výsledky potvrdili nielen rast poistného trhu v oblasti neživotného poistenia, ale aj českej ekonomiky celkovo. To napokon potvrdzujú aj nedávno publikované údaje Českej asociácie poisťovní za rok 2018. 

Hranica sto miliónov Kč bola prekonaná jedenásťkrát. Hneď dve spoločnosti sa potom dostali cez magickú sumu jednej miliardy Kč. Víťazná firma RENOMIA rástla v tržbách o 15 %, vďaka čomu dosiahla 1 315 248 tisíc Kč. Druhej víťaznej spoločnosti INSIA v spolupráci s MARSH vzrástli tržby o cca 6 %, čo sa prejavilo vo výsledku 1 026 293 tisíc Kč. Na pomyselnej tretej priečke sa potom s hodnotou 718 897 tisíc Kč umiestnil maklér Aon Central and Eastern Europe. Najväčší percentuálny rast dosiahla v roku 2018 spoločnosť Modul Servis, ktorá sa s výsledkom 115 579 tisíc Kč zaradila tesne za prvú desiatku na 11. miesto.


Mohlo by vás zaujímať: Poisťovňa Generali preberá poistný kmeň poisťovne Ergo: Rady pre klientov ako postupovať


Aj tento rok si napriek všetkej snahe redakcie niektoré spoločnosti nepriali byť súčasťou tohto unikátneho rebríčka. Aj tak sa do vybranej spoločnosti dostali hneď dve nové „tváre", a to Crossroad Credit a.s. a Activum s r. o, ktoré spoločne s Petrisko INTERNATIONAL a.s., Broker Team a.s., NPS Group s.r.o. a s neuloženú IS Group, spol. s r.o. tvoria skupinu poisťovacích maklérov STAR INSURANCE GROUP.

 

TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 v Česku podľa oPojištění.cz

Top 30 2018 ČR1

Princípy zostavenie rebríčka TOP 30 poisťovacích maklérov 2018

  • Zaradené sú do neho spoločnosti so sídlom v ČR alebo ich skupiny, ktoré zásadne vykonávajú činnosť poisťovacieho makléra v zmysle zákona č.38 / 2004 Sb.
  • Poradie bolo zostavené podľa tržieb na základe dostupných finančných výkazov za rok 2018. Ak jednotka vykonáva konsolidáciu, bola použitá konsolidovaná uzávierka. Do skupiny sa započítavajú spoločnosti s priamym alebo nepriamym kapitálovým prepojením vo výške 30 % a viac – akcionárska štruktúra musí byť zverejnená vo výročnej správe či prílohe účtovnej uzávierky.
  • Redakcia oPojištění.cz si je vedomá, že tento prehľad poisťovacích maklérov nie je úplný. Bol zostavený s maximálnym úsilím na základe dostupných účtovných výkazov za rok 2018
  • Najlepším 30 maklérom gratulujeme a ďakujeme za spoluprácu v tohtoročnej prestížnej ankete. Už čoskoro sa pozrieme na rebríček TOP 30 maklérov na Slovensku.

PDF ku stiahnutiu

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články