TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 na Slovensku podľa oPoisteni.sk


			TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 na Slovensku podľa oPoisteni.sk

Poznáme TOP rebríček najväčších poisťovacích maklérov na Slovensku. Zostavili sme ho exkluzívne na našom odbornom portáli oPoisteni.sk, pričom sme sa zamerali na objektívne overiteľné kritérium – výšku tržieb z ich činností. Tento kľúčový údaj sme získali v spolupráci s portálom Finstat.

 

Princípy zostavenia TOP rebríčka portálu oPoisteni.sk s analytickým portálom Finstat.sk:

  • Na začiatok sme vychádzali zo zoznamu subjektov registrovaných v Národnej banke Slovenska pre oblasť sprostredkovania predaja poistenia.V jej registri sú evidovaní tí, ktorí vykonávajú finančné sprostredkovanie alebo poskytujúce finančné poradenstvo na Slovensku podľa zákona č. 186/2009 Z. z. v jednotlivých sektoroch finančného trhu (sektor poistenia alebo zaistenia, sektor kapitálového trhu, sektor prijímania vkladov, sektor poskytovania úverov, úverov na bývanie a spotrebiteľských úverov, sektor doplnkového dôchodkového sporenia, a sektor starobného dôchodkového sporenia).
    • Pri zostavovaní rebríčka sme sa zamerali výlučne na právnické osoby, ktoré sme vyhľadávali podľa SK NACE kódu 66220 (Činnosti poisťovacích maklérov a agentov), buď podľa registra účtovných závierok, alebo podľa Štatistického úradu.
    • Výsledkom je TOP 30 najväčších spoločností, ktorým boli priradené najväčšie tržby za minulý rok podľa uvedeného kódu, ktorý si spoločnosti uviedli v Registri účtovných závierok.
    • V  rebríčku uvádzame všetky spoločnosti, ktoré sa v ňom umiestnili, pričom sme nezohľadňovali štruktúru tržieb, teda z akej činnosti pochádzajú (aktivity firiem okrem poskytovania služieb v oblasti poistenia môžu zahŕňať aj poskytovanie úverov, hypoték, stavebného sporenia, doplnkového dôchodkového sporenia a podobne).

Najlepším TOP 30 maklérom k dosiahnutým výsledkom gratulujeme a želáme im za portál oPoisteni.sk veľa ďalších úspešných rokov.

TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2018 na Slovensku podľa oPoisteni.sk a portálu Finstat

TOP 30 SK 2019

Celé pdf nášho rebríčka si môžete stiahnuť tu.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články