INSIA je súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus zostáva generálnym riaditeľom


			INSIA je súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus zostáva generálnym riaditeľom

INSIA, jedna z najväčších sietí poisťovacích a hypotekárnych maklérov v Českej republike a na Slovensku, má nového majoritného akcionára.

Skupina Unilink Group získala 80 % spoločnosti INSIA od spoločnosti Marsh a spolu s nedávnymi akvizíciami spoločností Safety Broker v Rumunsku a Moldavsku a I&G Brokers v Bulharsku vytvorila distribučnú platformu č. 1 v 6 krajinách strednej a východnej Európy so sprostredkovaným poistným vo výške 1 miliardy EUR.

Spoločnosť Unilink, ktorá vznikla v roku 2010, je najväčším distribútorom retailového poistenia v Poľsku a prostredníctvom siete 12 000 agentov a 1 200 pobočiek obsluhuje 3 milióny klientov. Vstupom na český a slovenský trh so spoločnosťou INSIA Unilink dôsledne realizuje plán zameraný na vybudovanie najväčšej platformy predaja poistenia v regióne strednej a východnej Európy. 

„Poistný trh v Českej republike a na Slovensku je z hľadiska nákupného správania zákazníkov veľmi podobný tomu v Poľsku. Naše investície na týchto trhoch súvisia s vysoko rozvinutou mierou penetrácie poistenia v porovnaní s ostatnými krajinami strednej a východnej Európy a dominanciou fyzických distribučných kanálov podporovaných jedinečným franšízovým modelom a technológiou vyvinutou spoločnosťou INSIA.

Spolu so spoločnosťami skupiny pôsobiacimi v Poľsku, Rumunsku, Moldavsku a Bulharsku vybudujeme najsilnejšieho hráča v strednej a východnej Európe, ktorý bude ponúkať najlepší zákaznícky a partnerský servis a najprofesionálnejšiu spoluprácu s poisťovňami. Od roku 2023 má Unilink ambíciu expandovať do západnej Európy v rámci svojej dlhodobej ambície stať sa vedúcou poisťovacou distribučnou spoločnosťou v Európe," povedal Igor Rusinowski, predseda predstavenstva Unilink SA.


Mohlo by vás zaujímať: Tržby TOP 30 maklérov vlani rástli najrýchlejšie od roku 2014. Dôvodov je viac


Filozofiou Unilinku pri budovaní skupiny v strednej a východnej Európe je spolupráca so zakladateľmi jednotlivých spoločností, pretože tí najlepšie poznajú miestne trhy a zachovávajú si podnikateľské myslenie. Ivan Špirakus tak zostane menšinovým akcionárom spoločnosti INSIA a bude naďalej vykonávať funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti.

„Spoločnosť INSIA práve oslávila 30 rokov na trhu. Som vďačný za 11 rokov spolupráce so spoločnosťou Marsh a budeme pokračovať v našich vynikajúcich obchodných vzťahoch. Začíname novú kapitolu v histórii INSIA. Vidím obrovský potenciál vo výmene know-how a skúseností so spoločnosťami skupiny Unilink a ostatnými spoluzakladateľmi, pretože náš model fungovania je takmer rovnaký.

Verím, že s podporou spoločnosti Unilink začneme rýchlo rásť organicky aj prostredníctvom akvizícií a prilákame do našej siete nových partnerov. Unilink prinesie MGA na naše trhy a nové produkty aj našim zákazníkom," povedal Ivan Špirakus, zakladajúci akcionár a generálny riaditeľ spoločnosti INSIA.


Mohlo by vás zaujímať: TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2021 na Slovensku podľa oPoisteni.sk


„Radi by sme sa Ivanovi a všetkým kolegom z INSIA poďakovali za úspešnú spoločnú cestu v uplynulých rokoch a zaželali im veľa šťastia na ich novej ceste s Unilinkom. Táto transakcia nám umožní zvýšiť naše investície a sústrediť sa na hlavnú ponuku spoločnosti Marsh pre našich existujúcich klientov v Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku," povedal Lukas Herrmanns, generálny riaditeľ spoločnosti Marsh pre strednú a východnú Európu.

O SPOLOČNOSTI INSIA

INSIA bola založená v roku 1992 a je jednou z najväčších sietí poisťovacích a úverových maklérov pôsobiacich v Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku, ktorá obsluhuje takmer 500 000 klientov s 1 300 partnermi v 450 kanceláriách. Celkové poistné v správe predstavuje ku koncu roka 2022 približne 145 miliónov EUR.

Vďaka preukázateľným investíciám do inovatívnych a na mieru šitých technológií, ktoré podporujú každodennú činnosť poisťovacích a finančných sprostredkovateľov, je INSIA nesporným lídrom v oblasti technologického rozvoja, oceneným mnohými renomovanými cenami (Deloitte Technology FAST 50CEE, European Business Awards, Microsoft CZ+SK Awards, Clientology CX Award).

Zdroj: INSIA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články