Chystáte sa na letnú dovolenku autom? Máme pre vás pár tipov, na čo nezabudnúť!


			Chystáte sa na letnú dovolenku autom? Máme pre vás pár tipov, na čo nezabudnúť!
30.6.2022 Škody

Na poriadnu letnú dovolenku sa tešíme snáď všetci a mnohí z nás na ňu vyrazia autom. Na čo sa oplatí dať si pozor? 

Keďže ide často o dlhšiu cestu, prinášame vám niekoľko skvelých tipov, na čo nezabudnúť a čo vyriešiť ešte pred odjazdom. Radí spoločnosť INSIA.

Bez poistenia ani na krok

Nikto z nás nechce premýšľať nad tým, čo zlé sa cestou na dovolenku môže stať. A nemá ani zmysel maľovať čerta na stenu. Na druhej strane je však fajn, ak nám na ceste niekto kryje chrbát. Práve preto by sme nemali cestovať bez cestovného poisteniapoistenia zodpovednosti a úrazového poistenia.

Ich zmysel oceníte hlavne vo chvíli, keď sa niečo pokazí, pretože dokážu ušetriť naozaj veľa peňazí. A v zahraničí, kde je väčšinou všetko drahšie, to platí dvojnásobne.

Nezabudnite si dojednať aj asistenčné služby

Pri ceste autom je potrebné myslieť aj na prípadnú poruchu alebo nehodu, ktorá hrozí vždy, keď sadáme za volant. Ak chcete byť maximálne pripravení, je nutné dojednať si kvalitné asistenčné služby.

Základná asistencia, ktorá je bežnou súčasťou povinného zmluvného poistenia (alebo havarijného poistenia), je postavená tak, aby zaistila len najnutnejšiu službu, teda odťah do najbližšieho servisu.

Maximálne ešte tak zabezpečia dopravu cestujúcich domov alebo ich ubytovanie v najbližšom hoteli, a to väčšinou na jednu noc. Ale pozor, tieto služby môžu byť podmienené nehodou a v prípade poruchy auta môže asistenčná centrála pre vás iba sprostredkovať pomoc, ktorú si však hradíte v plnej výške. A je po dovolenke! 

Dbajte preto na to, aby ste si dojednali kvalitné asistenčné služby, ktoré vás pokryjú ako v prípade nehody, tak aj pri poruche. Radi vám s výberom asistenčných služieb pomôžeme!

Šikovný cestovný zoznam

 

Stiahnite si letný cestovný zoznam, vďaka ktorému si zabalíte všetko dôležité.

Mobilnú aplikáciu AutoMobil ocení každý cestovateľ

Pre pokojnejšie a pohodovejšie cestovanie autom vám odporúčame mať nainštalovanú mobilnú aplikáciu AutoMobil, ktorá je zdarma a má hneď niekoľko parádnych vychytávok.

Pomôže vám s nákupom a správou elektronickej diaľničnej známky i kontrolou tlaku v pneumatikách. Môžete si do nej nahrať všetky dôležité doklady, napríklad občiansky a vodičský preukaz či cestovný pas, aby ste ich mali vždy po ruke. A to nie je všetko – pozrite sa, čo všetko vie

Zdroj: INSIA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články