TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2020 na Slovensku podľa oPoisteni.sk


			TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2030 na Slovensku podľa oPoisteni.sk

Poznáme TOP rebríček najväčších poisťovacích maklérov na Slovensku za rok 2020. Zostavili sme ho na našom odbornom portáli oPoisteni.sk, zamerali sme sa na objektívne overiteľné kritérium – výšku tržieb z ich činností. Tento kľúčový údaj sme získali v spolupráci s portálom Finstat

Princípy zostavenia TOP rebríčka portálu oPoisteni.sk s analytickým portálom FinStat.sk:

Vychádzali sme zo zoznamu subjektov registrovaných v Národnej banke Slovenska pre oblasť sprostredkovania predaja poistenia.V jej registri sú evidovaní tí, ktorí vykonávajú finančné sprostredkovanie alebo poskytujúce finančné poradenstvo na Slovensku podľa zákona č. 186/2009 Z. z. v jednotlivých sektoroch finančného trhu (sektor poistenia alebo zaistenia, sektor kapitálového trhu, sektor prijímania vkladov, sektor poskytovania úverov, úverov na bývanie a spotrebiteľských úverov, sektor doplnkového dôchodkového sporenia, a sektor starobného dôchodkového sporenia).

Pri zostavovaní rebríčka sme sa zamerali výlučne na právnické osoby, ktoré sme vyhľadávali podľa SK NACE kódu 66220 (Činnosti poisťovacích maklérov a agentov), buď podľa registra účtovných závierok, alebo podľa Štatistického úradu. Oficiálna štruktúra tržieb, ohľadom percentuálneho podielu ich provízií za predaj poisťovacích produktov), nie je z daných dát zrejmá.  

Výsledkom je TOP 30 najväčších spoločností, ktorým boli priradené najväčšie tržby za minulý rok podľa uvedeného kódu, ktorý si spoločnosti uviedli v Registri účtovných závierok.

V  rebríčku uvádzame všetky spoločnosti, ktoré sa v ňom umiestnili, pričom sme nezohľadňovali štruktúru tržieb, teda z akej činnosti pochádzajú (aktivity firiem okrem poskytovania služieb v oblasti poistenia môžu zahŕňať aj poskytovanie úverov, hypoték, stavebného sporenia, doplnkového dôchodkového sporenia a podobne).

 

TOP 30_finančnych_poradcov_za_rok_2020

 

Zdroj: INSIA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Poistovaci makler?

Jozef s funky naladou,  5. 11. 2021

Pride mi velmi trufale vzhladom na metodiku nazvat tento rebricek ako rebricek poistovacich maklerov. Poistovaci makler je terminus technikus s pomerne jasnou cinnostou. Ak do metodiky spadaju aj trzby zo sprostredkovania uverov dochodkov kapitalovych obchodov tak to s poistovacim maklerom nema nic spolocne a je to zavadzajuce. Porovnajte si metodiku ktoru mate v CT a na SK a uznate ze je to potom rebricek financnych sprostredkovatelov a iste nie poistovacich maklerov. Dakujem aj za vyjadrenie. Vas verny citatel.

RSS

Súvisiace články