UNIQA poisťovňa prepláca poškodeným z PZP škody v plnej výške


			UNIQA poisťovňa prepláca poškodeným z PZP škody v plnej výške
15.12.2016 Produkty, Škody

UNIQA poisťovňa od decembra 2016 neuplatňuje pri výške náhrady škody z Povinného zmluvného poistenia zhodnotenie vozidla, tzv. amortizáciu. Pokiaľ klient poškodí niekomu auto, škodu mu uhradia v plnej výške.

Týmto rozhodnutím poisťovňa vychádza v ústrety najmä poškodeným so staršími vozidlami, ktorí museli v servisoch doplácať rozdiel medzi cenou, ktorú za opravu vystavil servis a nižšou sumou poisťovne, ktorá zohľadňovala amortizáciu.

Pri náhrade škody z povinného zmluvného poistenia (PZP) to doteraz fungovalo takto: Pokiaľ bola škoda spôsobená vozidlom poisteným v UNIQA poisťovni a poškodené bolo staršie vozidlo, poisťovňa pri plnení uplatnila zhodnotenie vozidla, tzv. amortizáciu. Ak sa totiž do staršieho auta namontujú nové diely, jeho hodnota môže stúpnuť.

Poisťovňa preto riešila túto situáciu odpočítaním sumy za zhodnotenie vozidla. Poškodený potom musel rozdiel medzi faktúrou zo servisu a sumou, ktorú stanovila poisťovňa ako náhradu škody, doplatiť z vlastného vrecka.

Zrušenie uplatňovania zhodnotenia teda znamená, že ak škodu na vozidle spôsobí poistenec UNIQA poisťovne, poškodenému uhradíme faktúru v plnej výške a nemusí nič doplácať. „Týmto krokom sme sa snažili vyjsť v ústrety najmä ľuďom, ktorí majú škody na starších motorových vozidlách. Často doplácali v servise niekoľko desiatok EUR, pri väčších škodách sa však doplatok vyšplhal aj na stovky EUR, ktoré výrazne zaťažili ich rodinný rozpočet. Zrušenie odpočtu zhodnotenia tak odbremení vodičov od starostí s doplatkami a v konečnom dôsledku urýchli celý proces likvidácie,“ hovorí vedúci oddelenia likvidácie škôd na motorových vozidlách UNIQA poisťovne Martin Križan.

Zdroj: Uniqa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články