Rakúska poisťovňa UNIQA plánuje investovať 500 miliónov eur


			Rakúska poisťovňa UNIQA plánuje investovať 500 miliónov eur

Rakúska poisťovňa UNIQA predstavila nový viacročný investičný plán v objeme 500 miliónov eur, ktorého cieľom je renovácia obchodného modelu a technológií. Firma však súčasne varovala, že investície spôsobí tento rok pokles jej zisku.

 

Generálny riaditeľ Andreas Brandstetter uviedol, že nový program, je zatiaľ najväčším investičným inovačným programom firmy. Program by mohol trvať päť až sedem rokov, veľká časť sa uskutoční tento rok, dodal.

Rovnako ako ďalšie poisťovne, aj UNIQA sa tiež potýka s problémami kvôli rekordne nízkym úrokovým sadzbám. Rok 2015 však podľa firmy bol rekordným rokom.

Investície, z ktorých výrazná časť sa uskutoční v roku 2016, v prvom rade použijeme na redizajn obchodného modelu modernizáciu IT systémov, ktoré to vyžadujú," uvádza sa v prehlásení. „UNIQA očakáva, v závislosti na zavedení investičného programu, výrazné zníženie zisku vo finančnom roku 2016 v porovnaní so silným ziskom v roku 2015."

Bližšie podrobnosti firma zatiaľ nezverejnila, Len uviedla, že jej cieľom je pripraviť sa na budúce potreby zákazníkov a plánuje sa zmeniť z poskytovateľa poisťovacích produktov na poskytovateľa integrovaných služieb.

UNIQA je zastúpená v 19 krajinách, vrátane Česka a Slovenska, kde patrí dlhodobo medzi desať najväčších hráčov na trhu. Má viac ako desať miliónov zákazníkov a do roku 2020 ich chce zvýšiť na 15 miliónov, napísala agentúra APA.

Zdroj: UNIQA poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS