Čistý zisk skupiny Generali za prvých 9 mesiacov stúpol o 74 % na 2,25 mld. eur


			Čistý zisk skupiny Generali za prvých 9 mesiacov stúpol o 74 % na 2,25 mld. eur
10.11.2021 Zahraničie, Spektrum

Prevádzkový výsledok zaznamenal významný nárast na úrovni 4,4 miliardy EUR (+10 %), vďaka pozitívnemu vývoju v segmente životného poistenia, Asset Managementu a Holdingu.

Taliansky poisťovací koncern Generali zaznamenal v prvých troch kvartáloch 2021 čistý zisk 2,25 miliardy eur. To bolo o 74 % viac, ako v rovnakom období v minulom roku. Prevádzkový zisk sa počas deviatich mesiacov od januára do septembra zvýšil o 10 % na 4,4 miliardy eur. Koncern za to vďačí predovšetkým rastu v segmente životného poistenia a v oblasti správy majetku.

Objem poistného stúpol o 6,4 % na 54,9 miliardy eur, pričom v segmente životného poistenia vzrástol o 6,5 % a v segmente poistenia majetku o 6,2 %. Prevádzkový zisk divízie správy majetku si polepšil o 32 % na 451 miliónov eur.

Finančný riaditeľ Skupiny Generali Cristiano Borean povedal: "Výsledky za prvých deväť mesiacov potvrdzujú vynikajúcu výkonnosť, technickú ziskovosť a solídny trend skupiny vo všetkých biznisoch s jedným z najvyšších ukazovateľov solventnosti v sektore.

Čistý prírastok hodnoty v životnom poistení naďalej rastie, zatiaľ čo segment poistenia majetku a zodpovednosti zaznamenal stabilné výsledky aj napriek početným škodám spôsobených prírodnými katastrofami. Výsledky segmentu Asset Management naďalej rastú, a to aj vďaka našej multibutikovej stratégii. Tieto výsledky, ktoré sú plne v súlade s úspešným dokončením strategického plánu „Generali 2021“, sú pevným základom pre nový trojročný plán, ktorý predstavíme 15. decembra.“

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články