Generali patrí medzi 100 najudržateľnejších spoločností na svete


			Generali patrí medzi 100 najudržateľnejších spoločností na svete
23.1.2020 Zahraničie

Skupina Generali sa zaradila medzi 100 najudržateľnejších korporácií na svete pre rok 2020 a je jedinou talianskou poisťovacou skupinou zahrnutou v tomto indexe.

Rebríček Top 100 najudržateľnejších spoločností sveta zostavil finančný magazín Corporate Knights už po 16-krát. Generali sa zaradila do top 100 najudržateľnejších korporácií na svete spomedzi 7 395 hodnotených spoločností, ktoré v uplynulom roku dosiahli príjmy viac ako 1 miliardu EUR.

Toto ocenenie zdôrazňuje smerovanie spoločnosti Generali v oblasti udržateľného rozvoja, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou strategického plánu „Generali 2021“.

Do roku 2021 si Generali stanovila za cieľ ekologické a udržateľné investície vo výške 4,5 miliardy EUR a rast hrubého predpísaného poistného v rámci ekologických a sociálnych produktov o 7 až 9 %. Okrem toho v septembri 2019 vydala Generali prvý Zelený dlhopis európskeho poisťovacieho sektora v hodnote 750 miliónov EUR.

Pokiaľ ide o priame vplyvy na životné prostredie, v roku 2018 až 88 % z celkovej nakúpenej elektrickej energie Skupiny pochádzalo z obnoviteľných zdrojov.

Záväzok spoločnosti Generali v oblasti udržateľného rozvoja potvrdzujú aj ďalšie početné ukazovatele trvalej udržateľnosti, v ktorých je zahrnutá, ako sú napríklad Dow Jones Sustainability World Index, Dow Jones Sustainability Europe Index, FTSE4Good Indexes, MSCI ESG Leaders Indexes a Euronext Vigeo Europe 120.

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS