Groupama opäť podporila dobrú vec. Pomáhať prinášať radosť do nemocníc


			Groupama opäť podporila dobrú vec. Pomáhať prinášať radosť do nemocníc
28.1.2022 Tlačové správy

Poisťovňa Groupama už druhý rok pomáha organizácii ČERVENÝ NOS Clowndoctors prinášať smiech a radosť do nemocníc na celom Slovensku.

Iniciatívu Nechceme darčeky, podporme spoločne dobrú vec, sme v poisťovni Groupama prvýkrát odštartovali v roku 2020. Táto iniciatíva spočíva v myšlienke, aby sme si navzájom nevymieňali vianočné darčeky a finančné prostriedky radšej venovali organizácii, ktorá dlhodobo pomáha a podporuje deti a seniorov v nemocniciach a sociálnych zariadeniach. Dobročinná akcia pokračovala aj v roku 2021.

Pred vianočnými sviatkami sme spustili zbierku pre organizáciu Červený nos a následne sme vyzvali našich obchodných partnerov a ďalších kolegov, aby sa do nej zapojili a prispeli na dobrú vec. Zbierka trvala do konca roka 2021 a spoločne sa nám podarilo vyzbierať 3095 €.

„V poisťovni Groupama vnímame spoločenskú zodpovednosť, preto sme sa rozhodli aj druhý rok podporiť organizáciu, ktorá prostredníctvom klaunského umenia rozveseľuje pacientov, zníži ich stres a úzkosť v neľahkých situáciách. Ďakujeme našim partnerom i kolegom, ktorí sa zapojili do dobročinnej akcie a svojim príspevkom podporili túto iniciatívu," hovorí riaditeľ poisťovne Groupama, Ladislav Gajdoschík.  

Vyzbierané prostriedky organizácia využíva najmä na vzdelávanie zdravotných klaunov, počas ktorého sa venujú nielen umeleckej stránke klaunovania, tréningu improvizácie a klaunských zručností, ale súčasťou sú aj teoretické prednášky z oblastí psychológie, sociológie, zdravovedy či histórie umenia.

Vážime si podporu poisťovne Groupama, ktorá nám už druhý rok pomáha prinášať viac smiechu a radosti do nemocníc a sociálnych zariadení na území Slovenska,“ uviedla riaditeľka pre darcovstvo a strategickú komunikáciu organizácie Červený nos, Katarína Kouřilová.

Zdroj: Groupama, foto: ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články