Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ. To je Groupama


			Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ. To je Groupama
20.4.2021 Poistný trh

Vysoká spokojnosť zamestnancov, nízka fluktuácia a množstvo skvelých benefitov, ktoré ocenia kolegovia všetkých generácií.

Poisťovňa Groupama pravidelne pripravuje anonymné interné prieskumy na zistenie spokojnosti zamestnaneckého kolektívu. Tejto iniciatívy sa pravidelne zúčastňuje viac ako 94 % kolegov.

Zaujíma nás názor našich kolegov

„V prieskumoch zisťujeme preferencie kolegov k zamestnaneckým benefitom, majú voľné pole, aby uviedli aj vlastné návrhy. Okrem toho nás prirodzene zaujíma celková spokojnosť s podmienkami vykonávania práce, s odmeňovaním, pracovnými procesmi či napr. hodnotenie práce na diaľku, ktoré sa počas pandémie neustále vyvíja,“ hovorí HR manažérka v poisťovni Groupama, Nikoleta Leskovská. V priemere pracuje v roku  2021 na diaľku takmer 80% kolegov, pričom mnohým tento spôsob vyhovuje a radi by takto pokračovali aj v ďalšom období po pandémii.

Nízka fluktuácia, vysoká lojalita

Aj na základe spätnej väzby od kolegov z našich prieskumov sa už niekoľko rokov v rade naše firemné prostredie stále zlepšuje. Odráža sa to aj na číslach, preto sa môžeme pochváliť najmä nízkou fluktuáciou zamestnancov na úrovni 8%.

O spokojnosti kolegov hovorí aj ich lojálnosť, pričom viac ako tretina z nich pracuje v Groupame vyše 5 rokov. „Nájsť dnes na trhu lojálneho zamestnanca, ktorý sa stotožní so stratégiou a smerovaním firmy nie je jednoduché. Preto oceňujeme, ak u nás kolegovia pracujú dlhšie a vytvoria si väzby. K benefitom, ktoré im Groupama ponúka patrí napr. vernostná dovolenka, narodeninové alebo zdravotné voľno, flexibilná pracovná doba a ďalšie,“ vysvetľuje N. Leskovská.

A za zmienku z našich interných HR štatistík stojí aj porovnanie zastúpenia pohlaví na vedúcich pozíciách. V rámci celkového počtu vedúcich zamestnancov je to v pomere 54,5% : 45,5% (ženy : muži). V TOP manažmente je zastúpenie rovnomerné, polovica mužov a polovica žien.

Groupama v TOP skupine zamestnávateľov

Napokon, o skvelom pracovnom prostredí vypovedá aj anketa Najzamestnávateľ. Poisťovňa Groupama sa v kategórii bankovníctvo, financie a poisťovníctvo umiestnila na skvelom štvrtom mieste, pričom je Groupama v otázke atraktivity zamestnávateľov lídrom medzi univerzálnymi poisťovňami na Slovensku.

Data_HR Groupama

Zdroj: Groupama poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články