Výpisy k účtom z 3. piliera sa budú po novom roku posielať už len elektronicky


			Výpisy k účtom z 3. piliera sa budú po novom roku posielať už len elektronicky
14.11.2018 Poistný trh

Od 1. januára 2019 vstupuje do platnosti nová legislatíva, na základe ktorej budú ročné výpisy doplnkového dôchodkového sporenia zasielané klientom už len elektronicky.

 Meniť sa bude aj ich obsahová stránka. Klienti na výpise uvidia potenciálnu výšku ich úspor aj dôchodku v budúcnosti. Táto zmena sa dotkne všetkých, ktorí si sporia na dôchodok v 3. pilieri, nielen klientov skupiny AXA na Slovensku.

Úprava legislatívy sa vzťahuje už na výpisy z doplnkového dôchodkového sporenia za rok 2018. Klienti, ktorí boli zvyknutí na výpisy v papierovej forme, ich budú dostávať len elektronicky. ,,Nie každý klient pri zakladaní zmluvy automaticky uvádza svoju e-mailovú adresu. Je tiež možné, že svoju e-mailovú adresu, ktorú uviedol pred rokmi už nepoužíva alebo je neplatná. Preto je dôležité, aby si klienti skontrolovali svoje údaje v zmluve a ešte tento rok si ich zaktualizovali,“ hovorí Peter Socha, zástupca generálneho riaditeľa skupiny AXA pre Slovensko a Českú republiku.

Klienti tak môžu urobiť viacerými spôsobmi. Najjednoduchší spôsob je nahlásiť tieto zmeny na AXA linku (02 – 2929 2929). ,,Skontrolovať si svoje údaje v zmluve môžu klienti aj prostredníctvom svojho prístupu na osobný účet Moja AXA, ktorý má zriadený každý klient,“ vysvetľuje Pavel Trávnik, vedúci úseku administratívy fondov pre Slovensko a Českú republiku. Kontrolu alebo samotnú zmenu údajov môžu vykonať priamo tu.

,,Táto zmena sa týka všetkých doplnkových dôchodkových spoločností, teda plošne všetkých účastníkov v III. pilieri. Pozitívne vnímam hlavne obsahové zmeny, ktoré sa týkajú nielen už nasporených prostriedkov, ale aj budúcich nárokov na dôchodok. Ak budú ľudia vidieť potenciálnu výšku ich úspor aj dôchodku v budúcnosti, lepšie sa budú vedieť na to pripraviť. Okrem toho stúpne význam oboch dôchodkových pilierov, keďže podobné zmeny čakajú aj druhý pilier,“ povedal Maroš Ovčarik z portálu Finančnýkompas.sk.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články