Zaujímavosť: Skupina Zurich chce spolupracovať s 12 startupmi


			Zaujímavosť: Skupina Zurich chce spolupracovať s 12 startupmi

Zurich Insurance Group si vybrala celkom 12 mladých firiem, s ktorými chce spolupracovať na inovatívnych spôsoboch obsluhy zákazníkov, na vytvorení viacerých zmysluplných touchpointov s klientmi a tiež na testovaní, kam je možné do budúcnosti posunúť hranice poistenia.

Dvanásť mladých ambicióznych startupov bolo zvolených ako najlepšia časť globálneho turnaja startupov skupiny Zurich nazvaného „Zurich Innovation Championship“. Do tohto zápasu, ktoré sa dočkalo už 3. ročníka, bolo prijatých na 2 600 dopytov a nominácií v 4 kategóriách: Reimage poistenie, Prevencia a zmiernenie škôd, Jednoduchosť a Udržateľnosť.

K došlým reakciám sa vyjadril Ericsson Chan, Chief Information & Digital Officer skupiny Zurich: „Šírka a záber nápadov, ktoré sme dostali od startupov z celého sveta, boli fantastické a neuveriteľné. Ukázala nám záblesk toho, ako bude odbor poistenia vyzerať zajtra. Naši tohtoroční víťazi prišli s veľmi dobre premyslenými a inovatívnymi riešeniami. Tešíme sa na ich ďalší spoločný vývoj, aby sme ich priniesli našim zákazníkom a zjednodušili našu vzájomnú interakciu s nimi.“


Mohlo by vás zaujímať: Prečo nemať peniaze odložené pod matracom postele? Tu sú dôvody


Zurich tento rok oslavuje 150. výročie pôsobenia na poistnom trhu. Preto je Zurich Innovation Championship zameraný na ďalšiu dlhoročnú úspešnú budúcnosť. Dvanásť vybraných startupov čerpá nové riešenia, napríklad vrátane technológie na odhaľovanie a prevenciu kybernetickej šikanovania, prístup k monitoringu zdravia a kondície pomocou videí na smartfónoch, nástroje na meranie a redukciu uhlíkovej stopy firiem i jednotlivcov alebo tiež využitie umelej inteligencie a blockchainu v procese vybavenia škôd.

Ďalším krokom je pre vybrané mladé firmy ďalšie presadenie a príprava operatívneho plánu vo fáze akcelerácie počas nasledujúcich 3 mesiacov. To je novinka tohtoročného ročníka súťaže. Počas tohto štvrťročného obdobia môže všetkých 12 víťazných firiem využiť finančné aj nefinančné benefity poskytované zo strany Zurich.


Mohlo by vás zaujímať: Ako vlani fungoval dohľad NBS nad finančným a poistným trhom? 


Nefinančné benefity zahŕňajú napríklad mentoring seniorných manažérov Zurich alebo špecializovaných expertov, ďalej prístup k obchodným prípadom a podobne. Potom nastane implementačná fáza, ktorá by mala priviesť úspešné nápady do života a globálne ich využiť. Proces testovania, rastu a realizácie umožňuje spoločné prijatie tých najsľubnejších riešení.

A kto bol víťazom tohto ročníka Zurich Innovation Championship?

  • Redesign /Reimage poistenie: Caruso, Garanteasy, Keepers.ai
  • Prevencia a minimalizácia škôd: Adapt Ready, Binah.ai, One Concern
  • Jednoduchosť / zjednodušenie: Anagog, Democrance, LISA Insurtech
  • Udržateľnosť: Deedster, Dynamhex, Salient

Skupina Zurich zostáva v kontakte aj s ďalšími účastníkmi turnaja inovácií a bude sa globálne snažiť otvárať ďalšie cesty a spôsoby spolupráce s nimi v budúcnosti. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články