Startup Lemonade plánuje pretvoriť poisťovníctva od základu


			Startup Lemonade plánuje pretvoriť poisťovníctva od základu
26.9.2016 Zahraničie

P2P poisťovňa Lemonade, o ktorej sme písali minulý rok, nechce meniť poisťovníctvo len svojim peer-to-peer modelom, ale ide oveľa ďalej. Chce dať všetky peniaze, ktoré nevyplatí na škodách, charite.

Podľa Financial Times, bude spoločnosť od nových klientov chcieť, aby pri vyplňovaní údajov do poistnej zmluvy, uviedli aj jednu z 15 ponúkaných charitatívnych organizácií. Klientov s rovnakým výberom, bude spájať do špeciálnych fondov, z ktorých bude vyplácať aj poistné sumy. Ak na konci roka vo fonde zostanú financie, pošle čiastku uvedenej charitatívnej organizácii.

Samozrejme, že projekt musí generovať financie na prevádzku. Aj naďalej bude platiť, že pre svoju prevádzku si ponechá 20 % zo zaplateného poistného.

Lemonade stavia svoj postup na teórii, že poisťovňu, ktorej klienti sa priamo podieľajú na charitatívnej činnosti, sa nebudú snažiť podvádzať. Zakladateľ a generálny riaditeľ Lemonade Daniel Schreiber tvrdí, že veľká časť podvodného konania klientov plynie z toho, že klient sa cíti byť v spore s poisťovňou a má pocit, že má právo si popis škodovej udalosti prikrášliť.

Ak však klient svojím férovým prístupom k poistnej udalosti prispeje navyše ešte na charitu, skôr si nekalé konanie rozmyslí.

Pri rokovaní poistky si klienti budú môcť vybrať z 15 charitatívnych organizácií a prípadne aj nominovať organizácie nové. Trebárs aj lokálne malé charity z ich okolia. Na veľkosti tu nezáleží. Medzi vybranými pätnástimi je napríklad Červený kríž, alebo UNICEFF.

Lemonade má vo svojom smerovaní veľkú podporu. Za posledný rok do nej investovali také spoločnosti ako XL Innovate, či Sequoia Capital a dokonca Lemonade získala aj zaistenie od Lloyds a Berkshire Hathaway.

Zdroj: insurancebusinessmag.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články