Mníchovská zaisťovňa investovala do amerického startupu


			Mníchovská zaisťovňa investovala do amerického startupu

Mníchovská zaisťovňa vložila ďalšie prostriedky do mladej americkej spoločnosti Next Insurance a drží v nej aktuálne podiel 27,5 %.

Chce spoločne s kalifornským Startup rozvíjať digitálne poisťovacie riešenie pre segment SME v USA.

„Next Insurance má so svojím obchodným modelom založeným predovšetkým na dátach a technológiách vynikajúce predpoklady k rastu, ktoré hodláme využiť spoločne. Táto investícia dokladá našu ambíciu stať sa popredným poskytovateľom digitálnych poisťovacích riešení. Súčasne tak Mníchovská zaisťovňa deklaruje svoj angažmán na sľubnom trhu poisťovania malých a stredných firiem (SME) v Spojených štátoch. Sme presvedčení, že ako Next Insurance, tak aj Mníchovská  zaisťovňa budú zo spolupráce profitovať," vyhlásil pri zverejnení kroku Joachim Wenning, predseda predstavenstva Mníchovskej zaisťovne. Po skončení tejto transakcie bola Next Insurance ocenená na viac ako 1 miliardu USD.

Vloženie ďalších peňazí znamená prehĺbenie existujúceho partnerstva. Cez svoju zložku Digital Partners kooperuje Mníchovská ziasťovňa so startupom už od roku 2016 a podporuje ho servisom a prevzatím rizík. Cez svoju spoločnosť Munich Re Ventures drží teraz na Next Insurance celkový podiel 27,5 %.

Transakcia ešte podlieha schváleniu zo strany orgánov dohľadu. Americký trh poistenia pre malé a stredné firmy (SME) vykazuje teraz objem poistného vo výške 139 miliárd USD a je teda vysoko atraktívni aj pre podielnikov z Európy. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články