Britský startup ponúka výhodné poistenie inteligentných domácností

7.9.2016 Zahraničie

Britský startup skombinoval dostupné technológie chytré domácnosti a doplnil ich o rýchlu asistenčnú zásahovú službu. Vďaka tomu môže svojim zákazníkom ponúknuť oveľa lacnejšie poistenie domácnosti.

Zakladateľom tohto insurtechového (insurance and technology) startup je Brit Mett Poll, ktorý v poisťovníctve pracoval posledných 15 rokov. Dôvodom nečakaného vykročenia z „firemných papierov" do vlastnej spoločnosti, bola jeho frustrácia zo zlých vzťahov medzi klientom a poisťovňou.

Problém je v tom, že klienti neveria poisťovniam. A poisťovne podporujú túto nedôveru vytváraním rôznych cien za ten istý produkt, používaním komplikovaných fráz v zmluvných podmienkach, ktorým klient nerozumie a má pocit, že poisťovňa urobí čokoľvek, aby nemusela nič vyplatiť, "vysvetľuje Mett Poll. „Celý tento model žije len na zotrvačnosti. Bol som z toho veľmi frustrovaný, pretože poisťovne navyše stále hovoria o tom, ako idú klientovi naproti. Nevidím však žiadny skutočný dialóg ani snahu o kontakt. Preto som sa rozhodol to zmeniť, "vysvetľuje Poll.

Jeho startup sa volá Neos a je prvý vo Veľkej Británii, ktorý plánuje zbúrať múry medzi poisťovňami a klientmi, prostredníctvom poistenia domácnosti. Presnejšie teda, poistením inteligentne zabezpečenej domácnosti.

Neos totiž ponúka svojim zákazníkom, že ich dom vybaví špeciálnymi senzormi pohybu, HD kamerami, detektory dymu, vlhkosti, snímačmi pohybu dverí i okien a prepojí ich s mobilnou aplikáciou, ktorú budú mať sami zákazníci k dispozícii prostredníctvom inteligentných telefónov.

Vo chvíli, keď senzory zaznamenajú nejakú anomáliu, informujú nielen majiteľa domácnosti, ale rovnako aj asistenčnú službu, ktorá je pripravená na miesto okamžite vyraziť a zabrániť tak ďalšiemu šíreniu požiaru, úniku vody alebo čohokoľvek ďalšieho. Majiteľ domácnosti je o všetkom samozrejme informovaný a musí k vstupu dať súhlas.

Zakladatelia Neos sa navyše dohodli s britskou poisťovňou Hiscox na extrémne nízkej poistnej sume za poistenie domácnosti vybavené systémom Neos. Klient tak získa technológiu aj poistenie za cenu klasického poistenie domácnosti, je však oveľa lepšie chránený proti prípadným škodám, má prípadný dôkaz ako sa všetko stalo a po dobu využívania systému Neos platí poistenie domácnosti s výraznou cenovou zľavou.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS