Vienna Insurance Group zakladá prvý koncernový startup


			Vienna Insurance Group zakladá prvý koncernový startup

Vienna Insurance Group (VIG) uvádza prostredníctvom „viesure innovation centier" (viesure) do života vlastný koncernový corporate startup.

Pod krídlami najväčšej dcérskej spoločnosti Wiener Städtische Versicherung vsádza nový podnik na trendy budúcnosti v oblasti digitálnych služieb pre klientov. Firemným sídlom bude nový hotspot inovácií „Talent Garden Vienna". Súčasťou je aj spolupráca so sieťou Startup300.

Digitalizácia predstavuje pre VIG prioritu pracovného programu „Agenda 2020“: „Naše dcérske spoločnosti sa veľmi intenzívne venujú digitálnej transformácii. Niektoré z našich poisťovní už spolupracujú so nováčikmi a profitujú zo skúseností osvedčených firiem v symbióze s novátorským duchom a nekonvenčným prístupom startupov. Teší ma, že pod vedením spoločnosti Wiener Städtische Versicherung teraz zakladáme náš prvý vlastný startup pôsobiaci v Rakúsku. Výsledky jeho kreatívnej činnosti sa budú následne uplatňovať aj v rámci celej skupiny," uviedla Elisabeth Stadler, generálna riaditeľka Vienna Insurance Group. 

Cieľom nového corporate startupu je postarať sa o jednoduchšiu, rýchlejšiu a transparentnejšiu interakciu s klientmi na čisto digitálnej báze. Okrem iného si to bude vyžadovať vytvorenie digitálneho ekosystému, digitalizáciu interných procesov smerom ku klientom a poskytovanie inovatívnych služieb s pridanou hodnotou. 

„V novej digitálnej spoločnosti prepájame naše ťažiskové digitálne zámery za súčasného využitia externého know-how spolu s inovatívnym prostredím startupov. To nám umožní ešte rýchlejšie reagovať na meniace sa potreby klientov, zmeny kultúry a transformujúci sa trh. Spoločnosť viesure prispeje k utuženiu prvenstva poisťovne Wiener Städtische v oblasti inovácií na rakúskom trhu ", zdôraznil Robert Lasshofer, generálny riaditeľ Wiener Städtische Versicherung. 

Sídlom novej spoločnosti bude hotspot inovácií „Talent Garden Vienna" na Liechtensteinstraße v 9. viedenskom okrese. Intenzívny dialóg s ďalšími nováčikmi podporí aj partnerstvo v rámci korporátneho ekosystému, ktorý spája Wiener Städtische s „Talent Garden Vienna". Úzka spolupráca so sieťou Startup300 navyše umožní testovať a ďalej budovať nové obchodné modely pre digitálnu transformáciu. Pod hashtag #creatingtomorrow sa testujú a rozvíjajú trendy budúcnosti, nové digitálne služby a inovatívne technológie. Nová spoločnosť je prostredníctvom internetu dosiahnuteľná pod www.viesure.io

Zriadenie Startup je súčasťou širokej digitalizačnej ofenzívy poisťovne Wiener Städtische, ktorú vedie Roland Groll, člen predstavenstva pre IT. Spoločnosť viesure rozbieha svoju činnosť s mladým kreatívnym tímom, zostaveným z vysoko kvalifikovaných odborníkov z oblasti poistenia a IT. Konateľmi viesure budú Karin Kafesie a Dieter König, teda tím, ktorý sa už osvedčil v priebehu vývoja a realizácie úspešných inovačných projektov v rámci Wiener Städtische Versicherung. 

Karin Kafesie, s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti poisťovníctva, riadi strategický marketing a komunikáciu s klientmi poisťovne Wiener Städtische. K činnosti viesure prispeje aj svojimi širokými znalosťami v oblasti Customer centricity a Customer Experience. Dieter König sa už 20 rokov venuje digitalizácii a využívaniu najmodernejších technológií. Má rozsiahle medzinárodné skúsenosti s projektmi inovácií, ktoré riadil v rôznych vedúcich pozíciách ako súčasť globálneho hráča v odvetví IT.  

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články