UNIQA: Pozor, v prípade vycestovania na Ukrajinu Vám cestovné poistenie neplatí


			UNIQA: Pozor, v prípade vycestovania na Ukrajinu Vám cestovné poistenie neplatí
15.2.2022 Tlačové správy

Vzhľadom zvyšujúcu sa pravdepodobnosť náhleho zhoršenia bezpečnostnej situácie na Ukrajine v súvislosti s aktuálnym napätím medzi Ruskom a Ukrajinou má rezort zahraničných vecí isté odporúčania pre Slovákov. 

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV a EZ SR) odporúča občanom Slovenska necestovať na Ukrajinu bez ohľadu na účel cesty. V tejto súvislosti ponúkame informáciu o aktuálne obmedzenej platnosti cestovného poistenia na Ukrajine. 

Klienti, ktorí sa nachádzajú na území Ukrajiny a vycestovali tam ešte predtým, ako MZV a EZ SR vydalo odporúčanie necestovať tam, majú cestovné poistenie platné. UNIQA však upozorňuje, že v prípade, ak by došlo k extrémnym situáciám, možnosti poskytovania asistenčnej služby so zabezpečením repatriácie a poskytovaním zdravotnej starostlivosti budú veľmi obmedzené.

Klientom, ktorí vycestujú na Ukrajinu po tom, ako bolo vyhlásené odporúčanie MZV a EZ SR necestovať, cestovné poistenie neplatí.

Pripomíname tiež, že cestovné poistenie nie je platné už dlhšiu dobu ani na územiach Ukrajiny, ktoré sú už dlhodobo mimo kontroly vlády a kde je vyhlásený zákaz vstupu (časti územia Doneckej a Luhanskej oblasti).

Odporúčame postupovať podľa pokynov, ktoré sú priebežne aktualizované na webe MZV a EZ SR: Cestovné odporúčanie – necestovať na územie Ukrajiny - Oznamy a upozornenia pred cestovaním - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (mzv.sk)

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články