Poštová poisťovňa s hrubým predpisom poistného cez 14 mil. eur


			Poštová poisťovňa s hrubým predpisom poistného cez 14 mil. eur
8.1.2018 Poistný trh

V roku 2018 plánuje firma pokračovať v dynamickom raste hrubého predpísaného poistného a počíta aj s rastom zisku.

Poštová poisťovňa pokračovala v dynamickom raste z minulých rokov aj v roku 2017. Predpokladá, že koncom roka prekročila hranicu 14 mil. eur hrubého predpísaného poistného. To by mal byť podľa vyjadrení spoločnosti historicky jej najlepší výsledok.

„Z pohľadu poistných udalostí bolo 11 mesiacov roka 2017 pomerne štandardným obdobím ako v životnom tak aj v neživotnom poistení,“ uviedla poisťovňa.

Ciele sa spoločnosti darí dosiahnuť podľa jej vyjadrení aj napriek nie jednoduchej situácii na slovenskom poistnom trhu. Ide predovšetkým o legislatívne zmeny. Negatívny dopad mal aj osempercentný odvod z neživotného poistenia.

Na druhej strane nám pomáha zameranie na čo najlepšiu starostlivosť o klienta, predovšetkým príprava a predaj jednoduchých poistných služieb,“ konštatovala Poštová poisťovňa. V roku 2018 chce firma pokračovať v dynamickom raste hrubého predpísaného poistného a počíta aj s rastom zisku.

Značka Poštovej poisťovne vznikla zápisom do Obchodného registra 18. mája 2015. Avšak od októbra 1995 do polovice júna 2008 pôsobila pod názvom Poisťovňa Tatra. V máji 2008 získala 100-percentný podiel akcií poisťovne Poštová banka.

Od 14. júna 2008 zmenila Poisťovňa Tatra obchodné meno na Poisťovňa Poštovej banky. Začiatkom roka 2015 Poštová banka a Slovenská pošta informovali, že preberajú nad poisťovňou spoločnú kontrolu a meno sa zmenilo na Poštovú poisťovňu.

Zdroj: SITA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články