Spoločnosť MARSH McLennan zostáva najväčším globálnym maklérom


			Spoločnosť MARSH McLennan zostáva najväčším globálnym maklérom

V rebríčku 20 najväčších globálnych poisťovacích a zaisťovacích maklérov, ktorý vychádza z údajov výskumu spoločnosti A.M. Best, zostáva na prvom mieste spoločnosť MARSH McLennan.

Medziročne sa celkové príjmy spoločnosti MARSH McLennan k 31. decembru 2021 zvýšili o 2,6 miliardy dolárov a priblížili sa hranici 20 miliárd dolárov. Za rovnaké obdobie konkurenčná maklérska spoločnosť Aon, ktorá zostáva na druhom mieste, zaznamenala nárast príjmov o 1,13 miliardy dolárov na 12,2 miliardy dolárov.

Aj keď je to stále pozitívny výsledok, menší rast spoločnosti Aon znamená, že MARSH McLennan sa udržal na čele a zároveň zvýšil svoj náskok, pričom rozdiel medzi touto spoločnosťou a jej najbližším rivalom je 7,6 miliardy dolárov.

Rovnako ako v roku 2020 je aj v roku 2021 na treťom mieste na základe príjmov spoločnosť Willis Towers Watson (WTW), a to aj napriek tomu, že celkové príjmy klesli z 9,35 miliardy dolárov v roku 2020 na 9 miliárd dolárov v roku 2021. 


Mohlo by vás zaujímať: NBS: Finančná stabilita zostáva vysoká, ale pribudli nové riziká


Prvá trojica mohla vyzerať inak, a to keby sa podarila uskutočniť navrhovaná fúzia spoločnosti Aon s Willis Towers Watson (WTW). Dohoda však bola vlani zrušená po tom, čo sa dostala do slepej uličky pri kontrole amerického ministerstva spravodlivosti. V nadväznosti na to WTW predala väčšinu svojich zaisťovacích aktivít spoločnosti Gallagher, čím sa rozšírila spoločnosť Gallagher Re.

Maklér Arthur J. Gallagher zostáva potom v rebríčku na štvrtom mieste. Jeho tržby v roku 2021 vzrástli o 900 miliónov dolárov, čím sa celkovo vyšplhali na 6,9 miliardy dolárov. Spoločnosť Hub International na piatom mieste a Brown & Brown na šiestom mieste s nárastom príjmov na 3,23 miliardy, resp. 3,05 miliardy dolárov, zostávajú na svojich pozíciách. 

Zatiaľ čo prvá šestica nezaznamenala žiadne zmeny a okrem WTW došlo k rastu tržieb u všetkých uvedených maklérov, v ďalšom programe rebríčka došlo k niekoľkým skokom. Spoločnosť Acrisure sa posunula z deviateho na siedme miesto, pričom nárast tržieb o 930 miliónov dolárov zaistil, že firma ukončila rok 2021 s celkovými príjmami vo výške 2,97 miliardy dolárov.


Mohlo by vás zaujímať: „Strieborné“ hypotéky sú pre Slovákov problém. NBS sprísni pravidlá pre ľudí vo vyššom veku


Na ôsmom mieste sa nachádza spoločnosť Alliant Insurance Services, ktorá sa vďaka rastu 1,1 miliardy dolárov posunula z 11. miesta. Prvú desiatku na rok 2021 uzatvárajú Truist Insurance Holdings na deviatom a Lockton na desiatom mieste.

Obe firmy sa síce v rebríčku posunuli o dve miesta nižšie, ale dosiahli medziročný rast tržieb. Spoločnosť Truist vykázala nárast o 440 miliónov dolárov na 2,88 miliardy dolárov a tržby spoločnosti Lockton sa zvýšili o 700 miliónov dolárov a rok 2021 zakončí na 2,8 miliardy dolárov.

Rebríček najväčších svetových maklérov za rok 2021: 

Zebricek makleri 2021

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články