Ivan Špirakus získal titul Osobnosť poistného trhu


			Ivan Špirakus získal titul Osobnosť poistného trhu

INSIA oslavuje ďalší veľký úspech. V rámci jubilejného 20. ročníka odbornej  českej ankety Pojišťovna roku bol osobnosťou poistného trhu menovaný Ivan Špirakus, podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ akciovej spoločnosti INSIA a.s. a konateľ INSIA SK, s.r.o.

Keď do toho dávate všetko

Ak človek niečo robí srdcom, tak, ako najlepšie vie, dejú sa úžasné veci. Titul Osobnosť poistného trhu udeľovali organizátori v súlade s tradíciou ankety za vynikajúci a mimoriadny prínos v rozvoji českého poisťovníctva.

Víťazom sa stal podpredseda predstavenstva, generálny riaditeľ akciovej spoločnosti INSIA a.s. a konateľ INSIA SK, s.r.o., dlhoročný člen vedenia Asociácie českých poisťovacích maklérov a zakladateľ ankety Pojišťovna roku, Ivan Špirakus.

Kto je Ivan Špirakus

Podpredseda predstavenstva, generálny riaditeľ akciovej spoločnosti INSIA a.s., konateľ INSIA SK, s.r.o. a dlhoročný člen prezídia Asociácie českých poisťovacích maklérov. Ivan Špirakus sa narodil 11. februára 1966 a žije v Prahe.

Absolvoval strojnú fakultu ČVUT a po štúdiu pracoval v oblasti cestovného ruchu. V roku 1992 spoluzaložil maklérsku poisťovaciu spoločnosť Portfólio Alfa, s.r.o., kde sa zaoberal predovšetkým marketingom, obchodom a riadením podnikateľských rizík klientov.

V roku 2004 stál pri vzniku medzinárodnej siete poisťovacích maklérov INSIA. V súčasnej dobe je podpredsedom predstavenstva. V roku 2011 sa podieľal na uzavretí strategického partnerstva INSIA a najväčšieho svetového makléra, americkej spoločnosti Marsh.

Aktívne publikuje, prednáša a podieľa sa na propagácii poisťovníctva a profesie poisťovacích maklérov. Od roku 1999 bol členom predstavenstva Komory poisťovacích maklérov, kde založil tradíciu maklérskej ankety Pojišťovna roku.

Od roku 2005 pôsobil v predstavenstve AČPM. V decembri 2013 bol zvolený do funkcie predsedu Prezídia AČPM. Do konca roka 2019 vykonával funkciu podpredsedu AČPM so zodpovednosťou za legislatívu a rokovania s Ministerstvom financií ČR a ČNB ohľadom implementácie smernice IDD do českej legislatívy.

O českej ankete Pojišťovna roku

Tohtoročný ročník bol kvôli pandémii koronavírusu výnimočný. Organizátori boli nútení odložiť organizovanie ankety z jari na jeseň, a tak predĺžili hodnotené obdobie roku 2019 aj o rok 2020 (hlasovanie bolo uzatvorené 6. 11.) – preto teda Pojišťovna roku 2019 – 2020.

Do hlasovania o výkonoch poisťovní sa mohli zapojiť všetci samostatní sprostredkovatelia a ich zamestnanci, ktorí v uplynulom roku pôsobili ako poisťovací makléri, prípadne agenti (v kategóriách Životné poistenie a Poistenie občanov).

Jubilejný ročník ankety má okrem štvornásobného víťaza aj rekord v počte hlasujúcich (asi jeden z mála pozitívnych efektov núdzového stavu) - za jednotlivé kategórie bolo vyplnených cez 3000 anketových lístkov.

Zdroj: INSIA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články