Spoločnosť Coface posilňuje svoje postavenie v Škandinávii


			Spoločnosť Coface posilňuje svoje postavenie v Škandinávii
20.8.2020 Zahraničie

Globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika dokončila akvizíciu spoločnosti GIEK Kredittforsikring.

Spoločnosť Coface, globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika, ukončila akvizíciu spoločnosti GIEK Kredittforsikring. Spoločnosť vlastnilo nórske ministerstvo obchodu, priemyslu a rybolovu.

Aktivity GIEK Kredittforsikring sa sústreďovali na správu portfólia poistenia krátkodobých vývozných úverov. Spoločnosť Coface získala všetky akcie spoločnosti GIEK Kredittforsikring, ktorá sa začlení do skupiny ako Coface GK.

„Akvizícia spoločnosti GIEK Kredittforsikring AS je druhou aktivitou spoločnosti Coface zameranou na podporu vonkajšieho rastu, a to v priebehu menej než 2 roky. Umocňuje zároveň našu pozíciu v tejto časti sveta,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Coface Xavier Durand. Ako dodal, súčasná kríza posilňuje hlavnú úlohu úverového poistenia pri rozvoji a zabezpečení svetového obchodu v prospech klientov spoločnosti Coface GK.

V roku 2019 spoločnosť GIEK Kredittforsikring dosiahla hrubé predpísané poistné s portfóliom, ktoré je široko zamerané na vývozné politiky, 9 mil. eur (99 mil. NOK).Vďaka tejto akvizícii spoločnosť Coface posilňuje svoje postavenie v Škandinávii.

Transakcia umožní kombinovať širokú škálu služieb Coface s jej rozsiahlou medzinárodnou sieťou s cieľom zvýšiť podporu nórskych vývozcov a prispieť k hospodárskemu rozvoju krajiny. Spoločnosť bude začlenená do regiónu Coface v severnej Európe pod vedením regionálnej generálnej riaditeľky Katarzyny Kompowskej.

Zdroj: Coface

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články