Coface Slovensko povedie Ján Čarný 


			Coface Slovensko povedie Ján Čarný 

Na čelo úverovej poisťovne Coface Slovensko nastupuje Ján Čarný. Coface je globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika.

 

„Poisťovňa Coface je jedným z vedúcich svetových poskytovateľov riešení v oblasti poistenia firemných pohľadávok a prevencie kreditného rizika v obchodných vzťahoch. Na Slovensku pomáhame mnohým firmám uspieť v ich expanzii na zahraničných trhoch. Podieľame sa tak na raste slovenskej ekonomiky. Sme pre slovenské firmy, samozrejme, partnerom i pri výrobných a obchodných aktivitách na domácom trhu,“ povedal Ján Čarný, generálny riaditeľ poisťovne Coface pre Slovensko a Českú republiku. „Ošetrenie obchodných rizík a poistenie pohľadávok nadobúda teraz na dôležitosti  a môže zohrať dôležitú úlohu pri reštarte slovenskej ekonomiky,” dopĺňa.

Ján Čarný má bohaté skúsenosti z pôsobenia vo finančnom sektore, ktoré získal počas viac ako dvadsaťročnej praxe. Od roku 2017 zastáva pozíciu generálneho riaditeľa Coface Česká republika. Od januára 2019 je zodpovedný i za aktivity na Slovensku a v súčasnosti plne preberá vedenie spoločnosti Coface Slovensko.

Pred príchodom do poisťovne Coface zastával vedúce pozície vo významných globálnych spoločnostiach na Slovensku, v Českej republike a na ďalších trhoch v strednej Európe.

Ako generálny riaditeľ viedol poisťovne vlastnené britskou RSA Insurance Group v Českej republike a v Ruskej federácii. Predtým viedol pobočky spoločnosti Mastercard v Česku, na Slovensku, v Poľsku a na Ukrajine.

Počas jeho desaťročného pôsobenia na slovenskom trhu platobných kariet sa Slovensko zaradilo medzi lídrov v oblasti čipových transakcií a pozíciu lídra v inovatívnych platobných technológiách si drží dodnes. Pôsobil rovnako na vedúcich pozíciách v oblasti investičného a korporátneho bankovníctva v Komerčnej banke a v ING Bank. V spoločnosti IBM zodpovedal za poradenstvo pre finančný sektor na Slovensku a v Českej  republike.

Ján Čarný pochádza z východného Slovenska. Vyštudoval Národohospodársku fakultu Vysokej školy ekonomickej v Prahe, absolvoval postgraduálne štúdium na University of Wisconsin v USA a na prestížnych medzinárodných školách INSEAD vo Francúzsku a IMD vo Švajčiarsku. Má dvoch synov a dcéru. Vo voľnom čase sa venuje rodine, športovým aktivitám, cestovaniu a histórii. 

Zdroj: Coface

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.