Prvé islamské digitálne poistenie štartuje v Nemecku


			Prvé islamské digitálne poistenie štartuje v Nemecku
8.11.2022 Zahraničie, Spektrum

Ambíciu byť pionierom medzi islamskými InsurTechmi má spoločnosť Neova Techafull.

Na našom kontinente prináša prvú digitálnu ponuku poistenia v Nemecku. Základ a stratégia podľa islamského práva a zvyklostí sa výrazne líšia od jej konkurentov na tunajších trhoch.
 

Mohlo by vás zaujímať: TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2021 na Slovensku podľa oPoisteni.sk


 
Neova Techafull bola založená vlani v novembri za účelom poskytnúť klientom prvé európske digitálne poistenie v súlade s islamským právom. Teraz ide „s kožou na trh“ u našich západných susedov. Zákazníci budú mať možnosť dojednať si poistenie jednoducho on-line na webovej stránke firmy. Podľa vyjadrenia zástupcov Neova Techafull tím spoločnosti vykazuje „vysoký stupeň udržateľnosti“.
 
Chce svoje služby riadiť striktne podľa potrieb klientov na princípe „bezúročného“ poistenia. Zvláštna pozornosť bude venovaná sprievodnému servisu. Za poistením nového hráča stojí berlínska firma Element na princípe White-Label. To vo všeobecnosti znamená, že produkt alebo služba s bielou značkou sú vyvinuté jednou spoločnosťou, ktoré ale iné spoločnosti rebrandujú, aby vyzerali, ako by boli ich vlastné. 

Zodpovedná misia

 
Na webovej stránke momentálne ponúka Neova Techafull poistenie zodpovednosti, domácnosti a úrazové poistenie. Dizajn webovej stránky, formulácie a jazyk sú orientované na islamských užívateľov. Neova Techafull bola založená ako dcérska spoločnosť podielnika Neova, členskej firmy finančnej skupiny Kuveyt Türk. V Berlíne na sklonku minulého roka začala pôsobiť ako prvá digitálna spoločnosť s cieľom „šíriť v celej Európe privilégiá poskytované jej klientom a sociálne zodpovednú misiu“. 
 

Mohlo by vás zaujímať: Tržby TOP 30 maklérov vlani rástli najrýchlejšie od roku 2014. Dôvodov je viac


 
Poistné klientov je spravované a investované v súlade so zásadami šaría. Z poistného jednotlivcov vzniká vzájomný pomocný fond. Z prostriedkov je krytý aj poplatok za správu poisťovacej činnosti. Neova Techafull v uskutočňovaní poisťovacej činnosti v mene „účastníkov“ nevystupuje ako poisťovateľ, ale ich zástupca.
 
Ak vznikne prebytok, je v mene klienta darovaný. „Vložte svoje peniaze do spoločnej pokladne na prípadne vzniknuté škody. Z prostriedkov budú vyplatené poistné plnenia za škody. Ak na konci doby trvania ešte v pokladni zostanú peniaze, poskytnite ich ako láskavosť,“ píše sa na webovej stránke. V spoločnosti je činná aj tzv. etická rada zložená z členov, ktorí sú odborníci na islamské právo a ktorí celý projekt zastrešujú.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články