Zaujímavosť: Lemonade vracia milióny z poistného na dobročinné účely


			Zaujímavosť: Lemonade vracia milióny z poistného na dobročinné účely
4.10.2021 Zahraničie

Americký peer-to-peer poisťovací projekt Lemonade sa rád prezentuje ako sociálne zmýšľajúca mladá firma.

Teraz táto americká poisťovňa oznámila, že venuje 2,3 milióna USD pre 65 všeobecne prospešné organizácie, ktoré boli tento rok vybrané klientami v rámci tzv. „givebacku", teda vrátenia časti zaplateného poistného na zmysluplné dobročinné účely.  
 
Podľa údajov zo spoločnosti Lemonade bude tento rok vyplatený v rámci givebacku viac než dvojnásobok minuloročného príspevku (+104 %), a súčasne o 4,2 % viac ako v prvom roku uskutočnenej spätnej platby firmy v roku 2017. 
 
Tento program výplaty časti poistného späť na užitočné projekty predstavuje v obore poisťovníctva ojedinelú zvláštnosť. Cieľom firmy je každý rok potom, čo sú vyplatené škody, zvyšok peňazí, ktorý zostane, venovať na nejaký všeobecne prospešný účel. 
 
Akonáhle klienti dohodnú s Lemonade nejakou poistnú zmluvu, sú požiadaní, aby si vybrali na zozname vopred preverených prospešných účelov „svoj" projekt či „svoju" organizáciu, ktoré chcú nevyužitým poistným podporiť. 
 
Skupina 15 neziskových organizácií už dostala od roku 2017 každá viac ako 100 000 USD. V tomto roku uskutočnila Lemonade najväčší jednorazový dar vo svojej histórii: organizácia SPCA zameraná na ochranu zvierat dostala sumu 295 785 USD. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články