Americká online poisťovňa Lemonade vstupuje na burzu v New Yorku


			Americká online poisťovňa Lemonade vstupuje na burzu v New Yorku
30.7.2020 Zahraničie

Americký online poisťovateľ Lemonade oznámil, že sa rozhodol vstúpiť na burzu v New Yorku. Podľa neho ide o „malý krok pre Lemonade, ale veľký krok pre globálne odvetvie Insurtechs".

V súvislosti so vstupom na burzu formuloval tento poisťovateľ svoj ďalší cieľ. Lemonade sa chce stať „najobľúbenejším" poisťovateľom na svete.

Podľa redakcie Versicherungswirtschaftheute by sa vraj na neho lepšie hodili slová „najviac zarábajúci" poisťovateľ, čo by sa však nehodilo k imidžu tohto amerického poisťovateľa, ktorý chce poisťovanie rozvíjať inak ako konkurencia, resp. tradiční poisťovatelia.

Filozofia Lemonade je jednoduchá. Ponuka musí byť predložená digitálne a rýchlejšie v porovnaní s konkurenciou a prirodzene musí byť optimálna pre klienta. Poisťovňa Lemonade je už aktívna v Nemecku a Holandsku. 

Investori zrejme tohto online poisťovateľa uznávajú. Má byť vydaných 11 mil. akcií, ale dopyt bol vyšší. Spoločnosť Lemonade preto celkom pragmaticky stanovila emisnú cenu akcie na 29 USD, čo znamená nárast v porovnaní s už skôr zvýšeným výberovým rozpätím od 26 do 28 USD.

Stratégia Lemonade je formovaná veteránmi v oblasti IT Danielom Schreiber a Shai Winingerem. Schreiber pracoval dlhú dobu vo vedúcej pozícii v spoločnosti Sandisk, ktorá je považovaná za najväčšieho výrobcu pamäťových kariet a záznamových médií na báze flash pamätí.

Wininger bol okrem iného zakladateľom kreatívneho portálu Fiverr, ktorý je kótovaný na burze. Spoločnosť Lemonade používa vyspelú techniku, napríklad umelú inteligenciu, a chatbots, aby klientom pripravila ponuku šitú na mieru.  

Lemonade bola založená v roku 2016, má sídlo v New Yorku a v súčasnej dobe je oceňovaná na 1,6 mld. USD. To je menej ako v minulom roku, keď v rámci príslušného kola financovania bola jej hodnota odhadovaná na 2,1 mld. USD. Je potrebné upozorniť, že na tomto minulom financovaní sa podieľali niektorí významní investori ako SoftBank, Allianz, Alphabet a spoločnosť GV. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články