Odkladáte investovanie kvôli výhovorkám? Takto to riešte


			Odkladáte investovanie kvôli výhovorkám? Takto to riešte
28.3.2022 Tlačové správy

Počuli ste o investovaní, poznáte jeho výhody, no stále ste nezačali? Tu sú rady pre vás. 

Medzi najčastejšími dôvodmi, prečo ľudia nezačali investovať aj keď o tom už uvažovali, sú:

1.) Nemám dostatok financií

2.) Nemám potrebné znalosti a skúsenosti

3.) Nemám informácie, kde, ako a do čoho investovať

Nedostatok financií

„To, že investovanie je iba pre bohatých, je mýtus. Áno, bohatí majú neporovnateľne viac možností, ako uložiť svoje úspory, no neznamená to, že bežný človek nemá žiadnu možnosť. Nástroje kolektívneho investovania umožňujú aj s malým vkladom vstúpiť do sveta finančných trhov,“ vysvetľuje Pavel Škriniar, investičný analytik Swiss Life Select.

Podielové fondy, ktoré sú typickým predstaviteľom kolektívneho investovania, získavajú vklady od veľkého množstva malých investorov a následne už s veľkým kapitálom vedia narábať tak, ako bohatí. Malí investori sa pri výbere konkrétneho fondu môžu orientovať podľa jeho investičnej stratégie alebo si nechať poradiť od skúseného finančného odborníka.

„Do podielových fondov sa dá investovať od 10 eur mesačne. Ide o sumu, ktorú mesačne človek minie na podstatne menej dôležité veci, ako je vlastná budúcnosť,“ pripomína analytik.

Neznalosť a neskúsenosť

Nikto učený z neba nespadol. Tréning robí majstra. Prvou podmienkou, ako zvládnuť maratón, je vykročiť. „V prenesenom význame to znamená, že (s investovaním) treba začať dnes, nájsť si vhodného trénera (finančného sprostredkovateľa) a pýtať sa ho,“ objasňuje Pavel Škriniar.

Kto má obavy zo strát, môže začať pri minime. Už po roku bude človek podstatne skúsenejší, vzdelanejší a majetnejší.

Potreba zorientovať sa

„Konzultácia s dobrým finančným sprostredkovateľom vie otvoriť oči, odstráni pochybnosti a v prvom rade zúži obrovskú ponuku finančných produktov, v ktorej sa veľmi ťažko orientuje,“ hovorí investičný analytik. Začiatok nemusí byť vôbec zložitý – globálne investičné stratégie, svetové značky a minimálny vklad.

Výber investície nie je komplikovaná záležitosť. „Je to ako pri výbere obuvi. Stačí povedať, na čo sa má používať, pre koho je určená a odmerať veľkosť či vybrať farbu,“ prirovnáva Pavel Škrniar. Investičné stratégie sú veľmi pestré a nájsť si medzi nimi tú svoju, skutočne nie je problém.

Ak predsa len máte pochybnosti, oslovte skúseného finančného sprostredkovateľa. Ten zhodnotí vašu aktuálnu situáciu, vezme do úvahy vaše očakávania a pripraví vám riešenie na mieru.

Zdroj: Swiss Life Select Slovensko

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články