Google sa zaujíma o ďalšie investície v sektore poistenia


			Google sa zaujíma o ďalšie investície v sektore poistenia

Po októbrovej kúpe minoritného podielu v spoločnosti Applied Systems, ktorý produkuje technológie pre poisťovne a cloudový softvér pre nezávislých agentov, teraz potvrdil, že sa obzerá aj po ďalších technologických spoločnostiach v tomto odbore.

Investíciu do Applied Systems realizoval rastový investičný fond CapitalG spoločnosti Alphabet patriacej k Google, ktorá už zaistila prísun financií do projektov Lyft, Airbnb, SurveyMonkey alebo Zscaler. „Máme naozaj radi tento trh," povedal Jesse Wedler, šéf spoločnosti CapitalG a potvrdil záujem o ďalšie angažmán v poisťovníctve. „Určite budeme hľadať ďalšie investície do technológií slúžiacich odboru poistenia."

Wedler sa súčasne vyjadril, že by nerád nejako úzko limitoval rozsah investícií CapitalG do poistných technológií. Každopádne pôjde o vyhľadávanie podobných firiem ako Applied Systems, ktoré implementujú na trhu nové technológie v prospech poisťovacieho biznisu. Všeobecne možno povedať, že sa Google zaujíma o softvér určený pre poistný trh. Potenciálne ďalšie investície ale podľa jeho slov nebudú konkurenti prvej akvizície Apllied Systems. 

Veľkosť finančnej injekcie do Applied Systems zverejnená nebola, avšak CEO spoločnosti Applied Systems, Reid French, sa vyjadril, že „nešlo práve o malé peniaze". Zmluva umožnila jeho spoločnosti získať prístup k technológiám Google v oblastiach zahŕňajúcich umelú inteligenciu, strojové učenie a digitálny marketing. Väčšinový podiel v Applied Systems si naďalej podrží Hellman & Friedman.

Wedler aj French potvrdili, že diskusie medzi oboma spoločnosťami o špecifikáciách vzájomnej spolupráce sú zatiaľ v ranej fáze. Základným cieľom, na ktorý sa zamerajú predovšetkým, je však zjednodušenie práce poisťovacích agentov.  

Zdroj: Insurancejournal, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS