Allianz – SP poistila viacerých dobrodruhov


			Allianz – SP poistila viacerých dobrodruhov
12.3.2020 Spektrum

Najväčšia poisťovňa na trhu aj tento rok podporila niekoľko dobrodružných expedícií. Minulý víkend odletel do Nepálu najznámejší slovenský horolezec Peter Hámor, ktorý ako jediný Slovák vystúpil na vrchol všetkých 14 osemtisícoviek planéty.

Po tretíkrát sa pokúsi vystúpiť na himalájsku osemtisícovku Dhaulágirí (8167 m). Trojmesačnú expedíciu na vrchol siedmej najvyššej hory sveta absolvuje spolu s horolezcom Michalom Sabovčíkom.

Úvodnú aklimatizačnú časť trasy do základného tábora vo výške približne 6400 km s nimi absolvujú aj Mária Hámor a Silvia Krištofovičová. Všetkých štyroch členov náročnej expedície kompletne poistila Allianz – Slovenská poisťovňa.

„Naše poistenie kryje všetkým členom expedície komplexné liečebné náklady v neobmedzenej výške, úraz, náklady na záchrannú činnosť, ale aj batožinu, zodpovednosť za spôsobenú škodu  a asistenčné služby. Keďže ide o rizikovú činnosť, poistenie takisto pokrýva rizikové športy, akými je aj horolezecký výstup a pohyb v nadmorskej výške nad 3000 metrov,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Allianz – Slovenská poisťovňa poistila aj ďalších dvoch dobrodruhov Petra Hliničana a Martina Navrátila. Tí koncom februára odleteli do Ruska, aby sa pokúsili prejsť známy Beringov prieliv. Je to jediné miesto na svete, kde sa dá "suchou nohou“ prejsť z Ázie do Ameriky. Približne 300 km dlhá trasa vedie z Ruskej Čukotky do Americkej Aljašky.

Podľa antropológov práve cez toto miesto pred desiatkami tisíc rokov prišlo na americké územie dnešné pôvodne americké obyvateľstvo. Náročný prechod dodnes dokázateľne prešlo len 9 ľudí a vzhľadom na globálne otepľovanie je to jedna z posledných možností trasu uskutočniť.

Ak by sa to Petrovi a Martinovi podarilo, boli by prví Slováci, ktorí zdolali náročnú trasu. 4-týždňovú expedíciu chcú obaja prejsť pešo, za pomoci vlastných síl,  s ťahaním saní s potravinami a potrebným vybavením. Aj túto expedíciu kompletne poistila Allianz - SP. Aktuálne museli Peter s Martinom kvôli počasiu expedíciu predčasne ukončiť.

Allianz – Slovenská poisťovňa je silnou značkou, ktorá sa nebojí poistiť aj odvážne  a riskantné projekty. Sme radi, že môžeme byť partnerom tých, ktorí sa neboja plniť si svoje najodvážnejšie sny,“ uviedla hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

PÔŽICKA DE GARTEN JACQUES

PÔŽICKA DE GARTEN JACQUES,  12. 3. 2020

srdečne
Ak potrebujete akúkoľvek pomoc alebo potrebujete pôžičku
Kontaktujte iba GARTEN JACQUES
A nebudete sklamaní.
S týmto úžasným človekom GARTEN JACQUES
Dostal som sumu 40.000€
nebolo to ľahké, ale ďakujem Bohu
Moje meno je ALENA DOBIASOVA
Je to človek srdca, ktorý vždy dodržiava svoje povinnosti.
Je mužom svojho slova
A ďakujem veľmi pekne Bohu za to, že si to dal na moju cestu.
Vždy mu za všetko ďakujem.
Budem mu vždy vďačný.
Viac informácií
Kontakt e-mailom na adrese:
alenadobiasova132@gmail.com
Alebo kontaktujte veriteľa a požiadajte ho o ďalšie informácie
gartenjacques08031957@gmail.com
Ak nepotrebujete pôžičku
Môžete informovať svoju rodinu, svojich bratov, svojich priateľov.
ďakujem  

Súvisiace články