Silné dažde a záplavy spôsobili škody na majetku klientov Allianz - SP za vyše milión eur


			Silné dažde a záplavy spôsobili škody na majetku klientov Allianz - SP za vyše milión eur
24.6.2020 Škody

Už takmer dva týždne sužujú viaceré lokality na Slovensku silné búrky, spojené so záplavami a povodňami a ničia majetok obvyteľov. 

Allianz – Slovenská poisťovňa od 11. júna eviduje 759 poistných udalostí spôsobených dažďom a povodňami na majetku svojich klientov v celkovej hodnote vyše 1 milión eur.

Najviac škôd, až 691, v hodnote vyše 438-tisíc eur je na majetku privátnych klientov. Najčastejšie škody sú zatopené pivnice a suterény domov, poškodené strešné krytiny, fasády a žalúzie. Živel spôsobil škody prakticky na celom Slovensku, najviac hlásení však prišlo z okresov Trenčín, Prešov, Dunajská Streda, Košice, Hlohovec, Piešťanz, Snina a Žilina.

Klientovi v okrese Bardejov silná búrka spojené s krupobitím poškodila strechu a spôsobila škodu za 10-tisíc eur. Inému klientovi v okrese Čadca udrel blesk do domu, spôsobil prepätie a poškodil spotrebiče za 9300 eur.

Evidujeme aj zničené poľnohospodárske plodiny v okrese Nitra, kde silný dážď, spojený s krupobitím poškodil porast kukurice, repky a horčice za vyše 50-tisíc eur. Rovnako v okrese Nové Zámky ľadovec zničil porast pšenice za viac ako 44-tisí eur.

Klientom odporúčame nahlásiť vzniknuté škody čo najskôr, najlepšie online, prostredníctvom webstránky https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/, kde je možné vložiť aj fotografie poškodeného majetku. Na nahlásenie škody je možné využiť aj bezplatnú telefonickú linku 0800 122 222.

Škody na dome či byte kryje poistenie nehnuteľnosti a domácnosti (riziko živel). Škody na vozidle
si môžete uplatniť z havarijného poistenia - riziko živelná udalosť, ktoré je v Allianz-SP už
v základnom balíku havarijného poistenia auta.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články