Bicykel zničený pri havárii? Odškodnenie dostanete z PZP vinníka


			Bicykel zničený pri havárii? Odškodnenie dostanete z PZP vinníka

Bicykel poškodený pri havárii si môžete uplatniť z PZP vinníka havárie. Ak vám bicykel ukradli na dovolenke, škodu kryje cestovné poistenie, musí však byť uzamknutý v ubytovacom zariadení.

Bicyklová sezóna je aktuálne v plnom prúde. V čase pandémie mnohí vyrážajú na cyklistiku do ticha hôr, iní dokonca siahajú po bicykli ako po bezpečnejšom dopravnom prostriedku. Ako je to s poistnou ochranou bicykla a uplatnením poškodení pri jeho prevoze?

ODŠKODNENIE Z PZP

Ak prevážate svoj bicykel v aute, či už v kufri vozidla, na strešnom alebo zadnom nosiči alebo prívesnom vozíku, pri havárii je poškodenie bicykla kryté v rámci povinného poistenia.

„Ak do vášho vozidla narazilo iné vozidlo a poškodilo či zničilo prevážaný bicykel, poškodený má nárok na náhradu škody z povinného zmluvného poistenia (PZP) vinníka. Výška odškodnenia závisí od toho, či je bicykel možné opraviť, respektíve či je oprava rentabilná, pričom pri bicykloch sa uplatňuje amortizácia," vysvetľuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Pri drahších bicykloch alebo elektrobicykloch sa pritom výška škôd môže pohybovať aj v tisícoch eur. Ak ste ale haváriu vozidla spôsobili sami, poškodenie bicykla z havarijného poistenia kryté nie je, keďže bicykel nie je súčasťou vozidla.

KRÁDEŽ NA DOVOLENKE KRYJE CESTOVNÉ POISTENIE

Ak si svoj bicykel beriete na dovolenku v rámci Slovenska či do zahraničia, v rámci cestovného poistenia, kde máte pripoistenú aj batožinu, je bicykel krytý do výšky 1200 eur, pričom je možné dohodnúť si aj vyšší limit 1500 eur. Krádež bicykla na dovolenke je možné si uplatniť zo svojej poistky, ak bol odovzdaný do úschovy alebo bol uzamknutý v ubytovacom zariadení.

S BYTOM ČI DOMOM JE KRYTÝ AJ BICYKEL

Bicykel či elektrobicykel je krytý aj majetkovým poistením, a to ak ho máme uskladnený v dome, v byte alebo v priestoroch, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, napríklad pivnica či garáž. „V rámci poistenia domácnosti je bicykel krytý voči poškodeniam pri požiari, záplave výbuchu, ale aj voči krádeži a lúpeži. Poškodený či ukradnutý bicykel uhradíme až do výšky poistnej sumy domácnosti,“ vysvetľuje L. Muthová.

Ak sa bicykel nachádza v samostatnej garáži či pivnici v mieste poistenia, poškodený má nárok na odškodné do limitu 10 percent poistnej sumy domácnosti, maximálne do sumy 3000 eur.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

PÔŽICKA DE ALAIN FESTOR

PÔŽICKA DE ALAIN FESTOR,  15. 7. 2020

PÔŽICKA DE ALAIN FESTOR

pozdravy
Volám sa ALENA DOBIASOVA.
Len zdielat tento okamih radosti s vami.
Práve som dostal pôžicku vo výške € 30.000 velkého francúzskeho obchodníka.
Musel som mu úplnej spokojnosti.
V súcasnej dobe som najštastnejšia žena na svete.
A to vdaka jednému mužovi.
Je to Boh, ktorý dal v ceste.
A zdielam toto svedectvo s vami.
Volá sa ALAIN FESTOR.
To je clovek, ktorý vždy rešpektoval svoje záväzky.
Je to muž slova.
Je to jedinecný.
Ak ste v núdzi požicat peniaze,
Žiadam vás, aby ste s nimi spojit.
Jedná sa o velmi úcinný zoznam clovek spolahlivých dokumentov.
Pre viac informácií o tomto cloveku,
Kontaktujte ma e-mailom na adrese:
alenadobiasova132@gmail.com
Alebo sa obrátte veritelmi:
alainfestor1955@gmail.com
dakujem

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Linda Mark,  14. 7. 2020

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Ahoj milí ľudia, som Linda McDonald, momentálne žijúca v Austine v Texase, USA. Momentálne som vdovou s tromi deťmi a uviazol som vo finančnej situácii v apríli 2020 a musel som refinancovať a platiť svoje účty. Snažil som sa hľadať pôžičky od rôznych úverových spoločností, súkromných aj korporátnych, ale nikdy s úspechom, a väčšina bánk odmietla môj úver, nie sú úplne koristné voči tým kapucám, ktoré ich nazývajú požičiavateľmi vlastných peňazí, že sú všetky podvodné, všetko, čo chcú, je vaša peniaze a nebudete od nich znova počuť, urobili mi to dvakrát predtým, ako som sa stretol s pánom Davidom Wilsonom. Najzaujímavejšou časťou je, že moja pôžička sa na mňa previedla do 74 hodín, takže vám odporučím kontaktovať pána Davida, ak máte záujem o pôžičku a ste si istí, že mu môžete splácať načas, môžete ho kontaktovať e-mailom ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

RSS

Súvisiace články